Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Aizvadīts vokālās mūzikas konkurss “Balsis 2024”

Bauskas pilsētas pamatskolā otrdien, 20. februārī,  izskanēja vokālās mūzikas konkursa «Balsis 2024» novada kārta. To organizē Bauskas bērnu un jauniešu centrs (BJC) sadarbībā ar izglītības nodaļu, mācību iestādēm un Valsts izglītības satura centru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā «Balsis» no visiem dalībniekiem, kurus vērtē žūrija, tiek izvēlēts labākais, kurš aizstāvēs Bauskas novadu konkursa nākamajā kārtā – Zemgales reģiona līmenī. Šogad reģionālās kārtas konkurss norisināsies Bauskas kultūras centrā 7. martā, labākie tālāk dosies uz valsts līmeņa konkursu.

Otrdien savu sniegumu rādīja četri ansambļi un viens duets. Piedalījās Vecsaules pamatskolas vokālais ansamblis, kura vadītāja ir Ingrīda Zemlinska, Bauskas pilsētas pamatskolas (BPP) pirmās klases ansamblis, ko vada Inga Bukša, un BPP 4. līdz 6. klašu zēnu ansamblis (vadītāja Ilze Bērziņa). Savu talantu demonstrēja Vecumnieku vidusskolas 1. un 2. klašu meiteņu ansamblis (vadītāja Zaiga Jēgere) un Vecumnieku vidusskolas 6. klašu duets – Grieta Gertsone un Hanneke Ulmane –, kam skolotāja arī Zaiga Jēgere.

Novada skati «Balsis» atklāja un vadīja Vecumnieku vidusskolas ceturtās klases skolnieks Kristaps Jansons, kurš caurvija pasākumu, sniedzot dažādus faktus un atziņas par cilvēka balsi, kā arī raksturoja šī gada dalībkolektīvus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmās uzstājās Grieta un Hanneke no Vecumnieku vidusskolas, kuras duetā izpildīja Andra Sējāna dziesmu «Ai, tu, mana brāļa sēta!» ar latviešu tautasdziesmas vārdiem un tautasdziesmu «Ziedi, ziedi, rudzu vārpa!». Vecsaules pamatskolas vokālais ansamblis konkursam bija sagatavojis latviešu tautasdziesmu «Nogodāju rudzus, miežus» Ēvalda Siliņa apdarē un Anitas Rezevskas dziesmu «Pīles desumaize». Latviešu tautasdziesmu «Kur ta’ tu nu biji?» Emiļa Melngaiļa apdarē, kā arī Jāņa Strazda un Leontīnes Apšenieces dziesmu «Nulle» izpildīja BPP 4. līdz 6. klašu zēnu ansamblis.

Ceturtie uzstājās BPP pirmās klases ansamblis, izdziedot latviešu tautasdziesmu «Zinu, zinu, bet neteikšu» un Validas Veideles dziesmu «Piparkūciņas». Konkursa uzstāšanās posmu noslēdza Vecumnieku vidusskolas 1. un 2. klašu meitenes ar Valta Pūces dziesmu «Lai ir!» un latviešu tautasdziesmu «Sīki, mazi žagariņi».

Pēc visu priekšnesumu noklausīšanās konkursa žūrija, kuras sastāvā šogad strādāja Bauskas mūzikas un mākslas skolas direktore Anita Velmunska, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas direktore Iveta Lavrinoviča un BPP mūzika skolotāja Diāna Siliņa, devās apspriesties un izvērtēt dalībnieku sniegumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Uz dalību konkursā mācību gada sākumā tiek aicinātas visas Bauskas novada izglītības iestādes, bet šādu vokālo ansambļu novadā nemaz nav tik daudz. Puse no tiem šogad arī piedalās. Tas ir grūts darbs, kas prasa entuziasmu, un situāciju ietekmē arī finansējums, jo ansambļu vadītājiem atalgojums niecīgs,» vērtē konkursa atbildīgā pedagoģe Zaiga Jēgere, «esmu ievērojusi – ja skolotājs ir nolēmis piedalīties Dziesmu svētkos, tad atsaucība un atvērtība uz dažādiem konkursiem ir lielāka, jo tas palīdz labāk sagatavoties un pilnveidoties. Savukārt, ja skolotājs ir nolēmis, ka svētkos nepiedalīsies, tad viņš nav arī tik atvērts dalībai šādos pasākumos.»

Z. Jēgere stāsta, ka konkursa nolikumā ir noteikts, ka dalībniekiem ir jāizpilda viena dziesma ar instrumentālu pavadījumu, taču otra – «a cappella» (red. – dziedājums bez instrumentāla pavadījuma). Noteikumi paredz arī to, ka konkursā obligāti jāizpilda dziesma «Ai, tu mana brāļa sēta!», taču mazākiem dziedātājiem to sagatavot būtu milzīgs izaicinājums. «Latiņa konkursam ir uzlikta augsta, varētu pat teikt, ka iznīcinoši augsta, jo mazākajiem bērniem fiziski šo dziesmu nav iespējams labi sagatavot,» vērtē Z. Jēgere.

Viņa priecājas par tiem kolektīviem, kuri nolēma piedalīties konkursā «Balsis», arī par pašiem jaunākajiem dalībniekiem, kuri dziedāšanu ansambļos sākuši tikai šogad. «Es uzskatu, ka šī gada dalībnieki ir ļoti jauki. Esmu patīkami pārsteigta par Vecsaules ansambli, kurš sācis darbību tikai šogad, taču jau apguvis divbalsību un «a cappella» dziedāšanu, kas nav nemaz tik viegli,» atzīst Z. Jēgere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa noslēgumā žūrija pateicās visiem dalībkolektīviem par uzstāšanos un nodēvēja dalībniekus par īstiem varoņiem.

Otrās pakāpes vērtējumu ieguva Vecsaules pamatskolas vokālais ansamblis un BPP 1. klases ansamblis. Pirmās pakāpes diplomi tika pasniegti Vecumnieku vidusskolas 1. un 2. klašu meiteņu ansamblim, duetam no Vecumnieku vidusskolas un Bauskas pilsētas pamatskolas 4. līdz 6. klašu zēnu ansamblim.

Bauskas novadu Zemgales reģionālā līmeņa konkursā pārstāvēs Vecumnieku vidusskolas duets – Grieta Gertsone un Hanneke Ulmane.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.