
Pirms 76 gadiem 25. martā piedzīvota viena no melnākajām lappusēm mūsu valsts vēsturē. Padomju vara uz Sibīriju deportēja vairāk nekā 42 tūkstošus Latvijas iedzīvotāju. Pieminot Sibīrijā palikušos, viņā saulē aizgājušos un godinot tos represētos, kuriem izdevās iziet šo moku ceļu un atgriezties, Bauskas novadā abās pilsētās un vairākos pagastos tika rīkoti piemiņas pasākumi.
Bauskā otrdienas vakarā ļaudis pulcējās pie represēto piemiņas ansambļa Brīvības bulvārī Bauskā, kur bija organizēts atceres sarīkojums.
‘Šī diena mūsu sirdīs ir kā brūce, kas nekad pilnībā neaizdzīs. Tā atgādina par netaisnību, ciešanām un zaudējumiem, kas pārdzīvoti mūsu tautas vēsturē. Klusa sāpe plūst cauri paaudzēm, nesot sevī atmiņas par tiem, kuri tika aizvesti prom no savām mājām, no savas zemes, no savas dzimtenes,” sacīja piemiņas pasākuma vadītājs Mārtiņš Jātnieks -Borkovskis.
Pēc Latvijas valsts himnas atskaņošanas piemiņas pasākuma dalībniekus uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Savā uzrunā viņš uzsvēra vēsturiskās atmiņas saglabāšanas nozīmi un nepieciešamību nodot šo traģisko pieredzi nākamajām paaudzēm, lai stiprinātu sabiedrības vienotību un izpratni par tautas liktenīgajiem brīžiem, vēstīts pašvaldības tīmekļvietnē bauskasnovads.lv.
Pasākuma laikā M. Jātnieks-Borkovskis publiski lasīja fragmentus no izsūtīto cilvēku atmiņām. Emocionālu noskaņu paspilgtināja Bauskas Kultūras centra kora “Mežotne” sniegums. Mācītājs Aivars Siliņš aicināja uz klusuma brīdi, lai godinātu tos, kuru ceļš Sibīrijas sniegos palika neiziets līdz galam. Piemiņas brīdi noslēdza Ērika Ešenvalda un Raiņa skaņdarbs “Gaisma aust”.
25. martā skolēni, skolotāji un pašvaldības pārstāvji Pilsrundālē vienojās kopīgā cieņas apliecinājumā, noliekot ziedus pie piemiņas vietas, godinot tos tūkstošus Latvijas iedzīvotāju, kuri cieta Padomju Savienības represijās.
Reklāma