Liepājā šonedēļ norisinās 24. Pasaules ūdensmotosporta čempionāts “Formula Future” laivu klasē. Tajā startē bērni un pusaudži vecumā no sešiem līdz 18 gadiem. Sacensībās izmantojamie peldlīdzekļi ir piepūšamās laivas, tomēr azarts un vēlme uzvarēt ir tikpat liela kā “Formulā 1”, ziņo TV Kurzeme.
Šī gada pasaules čempionātā četru dienu garumā uz starta stāsies 96 jaunie ūdens motosportisti no 11 valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Čehijas, Īrijas, Somijas, Slovākijas, Vācijas, AAE, Ungārijas. Latviju pārstāv 12 jaunieši, tostarp Bauskas novada jaunie sportisti.
“Tev vajag būt ļoti pacietīgam, jābūt izpalīdzīgam pret visiem, kas ir komandā,” teic baušķeniece Alise Bundzinska, kura pērn kļuva par pasaules čempioni.
Latvijas izlases treneris ir baušķenieks Nils Slakteris, kurš sacensību atklāšanā trešdien, 24. jūlijā, tika apbalvots kā Pasaules čempions 12h izturības braucienā. “Mazajiem sākumā ir ļoti bailīgi, bet ar laiku pierod. Ātrums, adrenalīns, tās sajūtas visiem patīk. Visi to grib atkārtot,” intervijā televīzijai pauda N. Slakteris.
Šīs ūdensmotosporta klases priekšrocība salīdzinājumā ar citiem tehniskajiem sporta veidiem ir lētās izmaksas un pieejamība praktiski ikvienam. “Tavs tēvs var būt miljardieris un tev var pat nebūt tēva. “Formula Future” skan cēli, bet patiesībā tā ir piepūšamā laiviņa ar līdz 10 zirgspēku motoru, tikai uz veiklību un hronometru,” sacīja Latvijas Ūdensmotosporta prezidents Atis Slakteris.
Sacensībās Liepājas pilsētas kanālā ar gumijas motorlaivām veiklības braucieni visiem sportistiem notiks ar vienādām sacensību organizatoru sagādātām motorlaivām, tādējādi sacensību apstākļi visiem ir vienādi un sacīkste – godīga. Visu izšķirs pilotu meistarība.
Čempionāts notiek piecās vecuma grupās, kurām nedaudz atšķiras veicamie uzdevumi un ir divu veidu laivas (jaunākos dalībniekus laivā pavada treneris).
Visiem sportistiem šo dienu laikā plānoti manevrēšanas braucieni pa vārtiem no bojām ar dažiem papilduzdevumiem, piemēram, mezglu siešanu vai braukšanu atpakaļgaitā, kā arī slaloma braucieni.
Abas disciplīnas ir vienlīdz svarīgas, jo pasaules čempionāta vērtējumā par katru disciplīnu iegūtie punkti tiek summēti.
Kā tad ar to Ingūnu Gulbi, tik redzama pie Slaktera sāniem, kur tad kundze Ingrīda? Jaunais Slakterpuika tagad izlases treneris?