Otro festivāla «Bauska TASTE» dienu uz parka skatuves atklāja Gatis Pāvils Breijers, pēc viņa festivālu pieskandināja baušķenieks Edgars Kārkliņš. Parka skatuvē uzstājās arī grupa «Audiokvartāls», dziedātājs Rūdolfs Macats ar segvārdu «Vēstnieks», grupa «Rīgas modes», «Mazais princis», kā arī reperis Rolands Če. Par nakts diskotēku festivāla noslēgumā parūpējās DJ Linda Samsonova.
Pils skatuvi otrajā dienā atklāja dziedātāja Katō, bet pēc viņas bija kārta estrādes mūzikas izpildītājam Žoržam Siksnam. Uz lielās skatuves uzstājās arī dziedātāja Linda Leen, mūzikas grupa «Shipsea», grupa «The Sound Poets» un grupa no Lietuvas «The Roop».
«Šodien jūtos pavisam labi, perfekti – neko vairāk nevarējām vēlēties, jo tik ilgi nebijām uzstājušies oriģinālajā sastāvā. Pēdējo reizi visi kopā uzstājāmies pirms apmēram četriem gadiem, jo pēdējos gadus uzstājos viens pats, bet uzstāties kopā ar puišiem ir pavisam citas izjūtas,» aizvadīto uzstāšanos raksturo Edgars Kārkliņš, «Bauskā ik pa laikam uzstājos, un Bauska man ir mājas, pašu cilvēki – šeit uzstāties vienmēr ir vissiltāk.» Edgars Kārkliņš atzīst, ka Bauskas garša ir tās alus, un tā tam arī jābūt. Arī pēc kāda zefīra.
«Pats visvairāk gaidīju Ozola priekšnesumu, kā arī grupu «Rīgas Modes», kas ir mūsu draugi. Ar visiem izpildītājiem jau kaut kādā ziņā ir krustojušies ceļi, un viņu visu uzstāšanos izbaudu,» atzīst tā mūziķis Edgars Kārkliņš, «baušķeniekiem novēlu veselību, kas ir pats galvenais, jo pārējo ar smagu darbu un centību var izdarīt.»
Festivālu apmeklēja arī Dace no Tukuma novada, kura visvairāk gaidīja Žorža Siksnas un grupas «The Sound Poets» uzstāšanos. «Festivālā esmu pirmo reizi un esmu pārsteigta – nezināju, ka Bauskā kaut kas tāds tiek rīkots, bet ieraudzījām afišu un nolēmām atbraukt,» stāsta Dace, «labi, ka festivāls noslēdzas jau sestdienā, jo nav jāraizējas par garo ceļu atpakaļ uz mājām vēlu naktī. Pirmajā dienā nebijām, bet dzirdējām, ka laiks bija labāks nekā šodien.» Bauskā Dace ar partneri ir viesojusies vien pāris reižu, tāpēc atzinīgi novērtē arī iespēju iepazīt pilsētu.
Baušķeniece Rudīte festivālu «Bauska TASTE» izvēlējās apmeklēt sestdien. Biļeti pensionāre jau bija savlaicīgi iegādājusies, un Bauskai solītais lietus «gāziens» neatturēja no pasākuma apmeklēšanas. Lietus par laimi bijis silts, bet neatlaidīgs. Pat Rudītes lietusmētelis izmircis, bet kundze apbrīnojusi viegli ģērbušos jaunatni, kura par laikapstākļiem nemaz nebēdāja.
«Gāju tieši uz Lindas Leen un «Shipsea» uzstāšanos. Linda ļoti jaudīga, apskaņošana spēcīga, no sēdvietas piektajā rindā aši aizsteidzos uz pašām beigām, jo bija par skaļu. «Shipsea» bija savā elementā, vakara krēslā gaismas efekti bija jo krāšņi,» vērtē Rudīte.
Viņa novērtējusi plašo ēdinātāju piedāvājumu. Izbrīnījis gan dārgais ūdens, jo puslitra pudele maksājusi divi eiro, bet savi neko nedrīkstēja ienest. Rudīte nostaļģiski atminējusies pirmo festivālu, kad puslitru ūdens katrs varēja nopirkt par 50 centiem…
Festivālā divas nepatīkamas lietas piedzīvojusi. «Turp ejot nepamanīju, ka aproču saņemšanas punkts atrodas gravā. Lija lietus, lejup ejot skatījos zem kājām, tāpēc neievēroju. Taču arī norāde švaka. Apsardze aiztrieca atpakaļ, labi, ka nebija tālu jāiet.
Otrs – bija neciešami smēķētāji. Elektroniskās šķebinošās un parastās. Visur. Smēķēja pusaudži, pieaugušie, pat grūtnieces. Sēžot skatītāju rindās, stāvot aizmugurē, staigājot pa parku, pīpēja visur. Un tur bija tik daudz bērnu. Laikam īpaša vieta pīpētājiem nebija norādīta,» spriež Rudīte.
Mājup ejot viņa konstatēja, ka labākā skaņa ir pie ieejas pilī. «No turienes gan neko nevarēja redzēt. Ja nelītu lietus, pils pakāje nogāzē vēl pirms kontroles varētu būt pilna. Tur ideāla skaņa un kaut ko varēja arī redzēt. Protams, ka šāda formāta festivāls Bauskā iederas. Arī Countrý festivāls nebija slikts pirmsākumos. Uz Zobenu un lemesi gan es negāju, tā nav mana mūzika. Taču labāk mūzika nevis miroņparks kā pagājušajā rudenī,» tā Rudīte.
Žoržs Siksna atklāja, ka Bauskā ik pa laikam uzstājas jau kopš 70. gadu sākuma un pilsēta viņam asociējas ar onkuli, kurš agrāk dzīvoja Bauskā, un kuram bija savs veikaliņš. «Man ir īpatnēja auditorija – manu mūziku klausās jaunieši no 18 līdz 30 gadiem, un tad no 60 gadus veciem cilvēkiem un uz augšu. Vidējā paaudze īsti nav mani klausītāji, tas ir interesanti,» analizē Žoržs Siksna, «mans boss Maestro Pauls ir īsts profesionālis, no viņa arī esmu iemācījies šo profesionalitāti, enerģiju un dzīvesprieku.»
Baušķeniekiem Žoržs Siksna vēl palikt tikpat enerģiskiem un spēcīgiem, kā zemgaļiem tas pienākas
Foto: Nauris Veiss
pats nebiju, bet visi saka ka sūdīgs esot bijis šogad.