Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Individuālisti ar dažādiem dzīves sapņiem

Misas pamatskolas 9. klases jauniešiem plāni par nākotni dažādi

«Bauskas Dzīve» tiekas ar Misas pamatskolas devīto klasi, kurā mācās jaunieši ar dažādiem raksturiem, viedokļiem un dzīves mērķiem.

Misas pamatskolas devītajā klasē izglītību iegūst 12 audzēkņi – septiņas meitenes un pieci puiši, no kuriem četri jaunieši iestādē skolojas jau kopš pirmās klases. Viņu audzinātāja ir latviešu valodas un literatūras, kā arī teātra mākslas skolotāja Dale Oškalne.

Klases vakari pie audzinātājas
Jauniešos jūtams izteikts individuālisms, taču vajadzīgos brīžos viņi spējot būt vienoti un darboties kopā kā komanda. Klases audzinātāja pievienojas, atzīstot, ka kolektīvā mācās ļoti dažādas personības, taču vienojošs gars arī viņos pavīd. Lai gan izteikta saliedētība klasē nav jūtama, jo jaunieši laiku savā starpā pavada mazākās draugu grupās, tomēr viņi aktīvi piedalās dažādos skolas pasākumos un ir atraduši sev tīkamus hobijus arī ārpus skolas.

Daļa klases meiteņu ārpus skolas darbojas sporta tūrismā, braucot arī uz sacensībām kaimiņvalstīs, atsevišķi skolēni laiku pa laikam piedalās olimpiādēs. Puiši ārpus skolas satiekas, lai dotos pastaigās, uzspēlētu basketbolu vai remontētu mopēdus. Dažus saista arī mūzika, makšķerēšana un debašu pulciņš.

Skolā tiek rīkoti Ziemassvētku koncerti, dzejas dienas, olimpiskās dienas, koku dienas, talkas un citi pasākumi, kuros klase kopīgi piedalās. Iestādē aizvadītas arī dažas diskotēkas, taču klases vakari parasti tiek rīkoti mācību semestru noslēgumā. Reizēm klase satiekas arī audzinātājas mājās, kur šogad plānots rīkot arī pamatskolas gadu noslēdzošo klases vakaru.

«Gudrību neviens nevar atņemt»
Mācību ekskursijās klase dodas rudenī un pavasarī – šogad apskatītas Zemgales reģiona pilis un muižas. Jaunieši viesojušies arī Baldones observatorijā, Siguldā, kur apmeklēja Turaidas pili un Gūtmaņa alu. Kopā ar skolotāju devušies arī uz baleta izrādi.

Par jau tuvajiem eksāmeniem kolektīvā jūtamas divējādas izjūtas – daļai bažu neesot, taču daļa ir manāmi satraukusies. Pamatskolas gadi jauniešiem atmiņā palikšot ar draugiem, kas iegūti skolas laikā, kā arī ar ikdienas dzīvi un citiem kopīgi pavadītiem brīžiem. Vienai no audzēknēm spilgti atmiņā palikusi diena, kad skolā nedarbojies zvans, kas radījis interesantu noskaņu mācību iestādē.

Klases audzinātāju Dali Oškalni jaunieši raksturo kā saprotošu, pretimnākošu, sirsnīgu un uzticamu, jo nereti viņi skolotājai atklāj un uztic tādas lietas, ko nestāsta nevienam citam. Ir divas frāzes, kuras audzinātāja izmantojot īpaši bieži, – «gudrību neviens nevar atņemt» un «gudrākais piekāpjas pirmais», kas arī pēc skolas absolvēšanas palikšot jauniešu atmiņā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.