Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Skolās trūkst sociālo pedagogu un psihologu

Pirms mācību gada sākuma apmeklē novada izglītības iestādes. Ieskats Iecavas pilsētas un pagasta skolās

Gaidot jaunā mācību gada sākumu, Bauskas novada pašvaldības pārstāvji pagājušajā un šajā nedēļā apmeklēja novada skolas, lai noskaidrotu, kā izglītības iestādēm veicies pērn un pārliecinātos par gatavību mācību procesam šajā gadā.
Iecavas pagasta Zālītes speciālās pamatskolas, Iecavas pamatskolas un vidusskolas apmeklējumā piedalījās arī «Bauskas Dzīve». Skolās viesojās Bauskas novada administrācijas izglītības nodaļas pārstāves Līga Kirilko un Ilze Ērgle kopā ar domes deputātu Juri Krievu.

Apvienošanu vēl apsver
Zālītes speciālās pamatskolas direktors Guntis Jurkevičs informēja, ka šogad te mācības sāks 58 bērni, ieskaitot bērnudārza audzēkņus. 25 skolēni darba dienās dzīvo uz vietas skolā.
Pašvaldības pārstāvji aicināja skolas vadību motivēt pedagogus iegūt augstāku kvalitātes pakāpi. Tas izdevīgi visiem, jo pedagogu profesionālā kvalifikācija ir viens no izglītības kvalitātes vērtēšanas kritērijiem, turklāt pedagogi var saņemt piemaksu. Iestādes direktoram un viņa vietniecēm – Aijai Sietiņai un Sarmai Voroškovai – izklāstītas jaunās prasības par pašnovērtējumu.
Iepriekš izskanējušas runas par divu Bauskas novada speciālo izglītības iestāžu apvienošanu, tāpēc L. Kirilko paskaidroja, ka Zālītes speciālās pamatskolas audzēkņu skaits ir iemesls tam, kāpēc iestādei otra speciālā pamatskola, visticamāk, netiks pievienota, arī papildu telpas nē. «Zālītes skola tiks pievienota citai,» teic L. Kirilko, «vēl ir jādomā, vai tā būs Pamūšas speciālā internātpamatskola vai kāda cita iestāde.» Direktors G. Jurkevičs piekrita, ka Zālītē telpas ir maksimāli aizpildītas.

Mājīguma sajūta
Zālītes pamatskolā nav mūzikas pedagoga, liela problēma ir psihologa trūkums. I. Ērgle aicināja paziņojumu par mūzikas skolotāja vakanci ievietot portālā «esiskolotajs.lu.lv», jo, iespējams, kāds students reizi nedēļā būtu ar mieru atbraukt un vadīt nodarbības. Prasība potenciālajam darbiniekam ir pabeigti 72 stundu obligātie kursi, lai varētu strādāt izglītības iestādē. Tika apspriesta «Edurio» platforma, ko iesaka lietot Zālītes skolā, lai ērti izmantotu aptaujas un apkopotu datus.
Ar autobusu šoferiem iestādei neesot problēmu, jo transportlīdzekļu vadītāji ir atsaucīgi. Problēmas gadās ar atsevišķu bērnu nokļūšanu skolā, kam ir citi iemesli, piemēram, situācija ģimenē.
Par lielāko skolas plusu vadība min «mājīguma sajūtu», jo bērni dzīvo labos apstākļos, ir paēduši, skolā nepastāv mobings. Direktors G. Jurkevičs uzslavē audzēkņus, ka viņi cits citu uzrauga un izrāda rūpes. Ja tomēr kādam sanācis konflikts, notiek individuālas sarunas. Skolēniem ir labi sasniegumi mākslā un sportā, sadarbojoties ar sporta zālēm Iecavas pagastā. Iestādei nav savas lielās zāles ne sporta nodarbībām, ne pasākumiem.
Skolā ir trīs guļamistabas – divas meiteņu un viena zēnu. Mācību klases ir nelielas, bet ēdamzāle ir plaša. Arī sporta inventārs ir diezgan daudzveidīgs, lai rīkotu dažādas nodarbības. Izglītības speciālisti secināja, ka skola ir gatava jaunajam mācību posmam.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.