Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Vienoti dažādībā

Iecavas pamatskolas 9.b klase ir vērsta uz mācībām, taču nepiemirst arī izklaides

Iestādes 9.b klases jauniešus klases audzinātāja raksturo kā dažādus, bet ļoti saliedētus. Lielākā daļa klases skolēnu Iecavas pamatskolā mācās jau kopš pirmās klases, pašlaik visi kopīgi gatavojas pamatskolas absolvēšanai.

Iecavas pamatskolas 9.b klasē izglītojas 16 jaunieši – desmit meitenes un seši zēni. Viņu klases audzinātāja ir latviešu valodas, literatūras un ģeogrāfijas skolotāja Baiba Žūriņa, kura atzīst, ka kolektīvs ir vienots savā dažādībā.

Sarunām bagāti klases vakari
Klase pārliecinoši paziņo, ka ir draudzīgākā no visām. Jaunieši ir arī aktīvi, saliedēti, humoristiski un atbalstoši cits pret citu. Ja kādam ir nepieciešama palīdzība, tad neviens to neatteiks. Savās draugu kompānijās klase kopīgi laiku pavada arī ārpus skolas telpām, piemēram, Iecavas jauniešu centrā.

Mīļš skolas pasākums kolektīvam ir popiela, kur šogad viņi uzstājās ar dziesmu «Lauzto šķēpu karaļvalsts» un ieguva otro vietu. Piedalījušies arī Ziemassvētku ballē, kas notika turpat skolā. Rīkoti tiek arī klases vakari, un audzinātāja pastāsta, ka agrāk tie bijuši diezgan skaļi pasākumi, turpretī tagad skolēni labprātāk šo laiku pavada mierīgās sarunās par dažādām tēmām. Puiši lepojas, ka rudenī piedalījušies basketbola starpskolu sacensībās, kur palikuši otrie.

Jauniešiem patīk doties arī izbraucienos un ekskursijās, kad parasti tiek apvienotas gan pašu skolēnu, gan arī klases audzinātājas vēlmes. Jelgavā viņi kopīgi piedalījušies lāzertaga spēlē, Rīgā apskatīta tā sauktā Stūra māja, kas, pateicoties gidam, atstājusi lielu iespaidu. Pirms Ziemassvētkiem klase devās uz Rīgu, lai uzspēlētu boulingu, un galvaspilsētā apskatīts arī Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzejs. Viena no klases tradīcijām ir braukšana uz patversmēm, lai ziedotu nepieciešamās mantas tur mītošajiem dzīvniekiem un dotos pastaigās ar suņiem. Jau kopš piektās klases Ziemassvētku laikā jaunieši klasē izkarina svētku zeķes, kurās izlozētie slepenie draudziņi liek dāvanas.

Apkopējas – labas sarunu biedres
Ārpus skolas jaunieši nododas savām interesēm un hobijiem. Daži mācās arī Iecavas mūzikas un mākslas skolā, daži to jau absolvējuši. Daļa nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, daļa vairāk nododas radošām lietām – katru jaunieti aizrauj kas cits. Mīļākās stundas skolā jauniešiem ir sports un ķīmija, arī angļu valoda. No gaidāmajiem eksāmeniem visvairāk skolēnus uztrauc pārbaudījums matemātikā, mazākās bažas raisa angļu valoda. Izlaidums jau aktīvi tiek plānots, bet pēc pēdējā eksāmena nokārtošanas plāns jau uzstādīts – klase dosies atpūtā uz kādu no pludmalēm Kurzemes pusē.

Pamatskolas gadi Iecavas devītajiem paliks atmiņā ar saviem klasesbiedriem, labām skolotājām, skolas pasākumiem, ikdienas dzīvi, skolas zvanu, gardām skolas pusdienām un arī skolas apkopējām, kuras esot labas sarunu biedres.

Savu klases audzinātāju B. Žūriņu jaunieši raksturo kā atbalstošu, sirsnīgu, rūpīgu skolotāju, kura mīl pavadīt laiku dabā. Izskan arī frāze «viņa ir kā mūsu otrā mamma šeit skolā», un visi kā viens atzīst, ka viņu savstarpējās attiecības ir ļoti tuvas un labas. Svētkos skolēni savu audzinātāju lutina ar saldumiem, ziediem un kopīgi izpildītām dziesmām.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.