Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Nepilngadīgs motocikla vadītājs bēg no policijas un pārkāpj likumu 17 reizes

       Pagājušajā nedēļas nogalē kāds nepilngadīgs jaunietis ar motociklu nepakļāvās policistu aicinājumam apturēt transportlīdzekli un uzsāka bēgšanu, kuras laikā ne vienu reizi vien pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus un kopumā tika pie septiņpadsmit administratīvo pārkāpumu procesiem, portālu informēja Valsts policijas pārstāve Rūta Strautniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Reaģēšanas nodaļas amatpersonas vairākkārt jaunietim lika apturēt transportlīdzekli, tomēr jaunais vadītājs izvēlējās turpināt uzsākto ceļu un centās izvairīties no policijas. Bēgšanas mēģinājums bija nesekmīgs un policisti jaunieti apturēja, konstatējot gan transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa nepilnības, gan bēgšanas laikā radušos pārkāpumus.

       Šī gada 4. novembrī, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Reaģēšanas nodaļas amatpersonas Jelgavā veica satiksmes uzraudzību. Pulksten 20.11 policistu uzmanību piesaistīja kāds motocikla vadītājs, kurš brauca pa Lielo ielu, virzienā no Cukura uz Pasta ielas pusi. Transportlīdzekļa vadītājs izrādīja neikdienišķas braukšanas manieres, kas izpaudās kā agresīva motocikla vadīšana, kopējās ceļu satiksmes dalībnieku plūsmas traucēšana, kā arī pārējo ceļu satiksmes dalībnieku ignorēšana vairākkārt nepamatoti mainot braukšanas joslas un vairāku sastrēgumā stāvošu vai kolonnā braucošu transportlīdzekļu apdzīšana pa pretējā braukšanas virziena joslu.

       Valsts policijas amatpersonas to pamanot aicināja vadītāju apturēt transportlīdzekli, tostarp vairākkārtīgi to norādot, izmantojot skaļruni, bet šī prasība tika ignorēta un jaunietis turpināja bēgšanu, izvairoties no policijas, kas tam sekoja.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

       Jaunais motociklists, ņemot vērā transportlīdzekļa parametrus, spēja izbraukt teju visu Jelgavas centru, savā maršrutā iekļaujot ne tikai galvenās ielas ar aktīvu satiksmes plūsmu, bet arī mazās dzīvojamo māju pagalmos esošās ieliņas un gājēju ietves, klaji ignorējot gan policijas darbinieku aicinājumus, gan citu satiksmes dalībnieku drošību.

       Pēc neilga laika bēgšanas mēģinājums tika pārtraukts un policija bēgošo vadītāju apstādināja. Valsts policijas amatpersonas konstatēja, ka šo “XRacing” motociklu vadījis kāds 2006. gadā dzimis jaunietis. Veicot dokumentu pārbaudi, izrādījās, ka vadītājs motociklu vadījis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kas noteiktā kārtībā nav iegūtas, kā arī bez aizsargķiveres.

       Pārbaudot transportlīdzekļa tehnisko stāvokli, tika konstatēts, ka motocikls noteiktajā kārtībā nav reģistrēts, kā arī noteiktajā termiņā tam nav veikta tehniskā apskate un nav iegādāta OCTA(obligātā civiltiesiskā apdrošināšana) polise. Tāpat, motocikls nebija aprīkots ar tumšajam laikam atbilstošām apgaismes ierīcēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

       Šie ir tikai seši no pārkāpumiem, kurus papildina vēl vienpadsmit ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, kurus jaunietis izdarīja, mēģinot bēgt no policijas. Tie ir par transportlīdzekļa vadīšanu pa gājēju ietvi, kā arī pretējo braukšanas joslu, krustojuma šķērsošana pie aizliedzošā luksofora signāla, transportlīdzekļa vadīšana pretējā virzienā braucot pa vienvirziena ceļu, kā arī par agresīvu braukšanu, kas izpaudās kā traucējumi vienmērīgai satiksmes plūsmai un citu ceļu satiksmes dalībnieku ignorēšana atrodoties uz ceļa braucamās daļas.

       Par visiem šiem pārkāpumiem tika uzsākti septiņpadsmit administratīvā pārkāpuma procesi un transportlīdzekļa vadītājs visos atzīst savu vainu.

       Iespējams, jaunieti uz šo rīcību, uzsākot izvairīšanos no policijas, mudināja jau zināmie pārkāpumi, kuri bija transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa un vadīšanas tiesību neesamības dēļ. Tomēr, atsaucoties uz policistu sākotnējiem aicinājumiem apturēt transportlīdzekli, pārkāpumu skaits varēja būt ievērojami mazāks.        Valsts policija aicina ievērot ceļu satiksmes noteikumus, sekot līdzi sava transportlīdzekļa tehniskajam stāvoklim, kā arī atsaukties policistu aicinājumiem, jo to ignorēšana var tikai palielināt pārkāpumu skaitu un apdraudēt citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.