Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Krāpnieki turpina uzdoties par Valsts policijas un banku darbiniekiem

Valsts policijā aizvien tiek fiksēti gadījumi, kad telefonkrāpnieki nolūkā izkrāpt naudu uzdodas par Valsts policijas, citu tiesībsargājošo iestāžu vai bankas darbiniekiem un mēģina pārliecināt par iespējamām nelikumīgām darbībām iedzīvotāju banku kontos. Lai iegūtu iedzīvotāju uzticību, noziedznieki nosūta gan viltus fotogrāfijas ar Valsts policijas dienesta apliecībām, gan viltotus paziņojumus ar it kā meklējamo personu datiem, kas šķietami, pēc telefonkrāpnieku izdomātās leģendas, mēģinājuši apkrāpt iedzīvotājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turklāt krāpnieki bieži vien ir labi sagatavojušies. Proti, telefonsarunu laikā, krāpnieciskajos e-pastos un «WhatsApp»sarakstēs viņi bieži izmanto reālus policijā un citās valsts iestādēs strādājošu personu vārdus un uzvārdus, informē Gita Gžibovska, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.

Valsts policijā ir fiksēti daudzi gadījumi, kad telefonkrāpnieki, uzdodoties par bankas, Valsts policijas un citu tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, mudina iedzīvotājus atklāt viņu bankas kontu datus. Cenšoties pārliecināt iedzīvotājus, ka viņu bankas kontos tiek veiktas nelikumīgas darbības, krāpnieki izmanto viltus foto ar it kā Valsts policijas dienesta apliecībām, gan izsūta viltus paziņojums no bankas vai Valsts policijas, piemēram, pavēstes ierasties Valsts policijā, lai mudinātu iedzīvotājus atklāt «Smart-ID» piekļuves kodus, PIN kodus un tamlīdzīgi.

Iedzīvotājiem jāatceras, ka ne banku, ne valsts pārvaldes iestāžu darbinieki nekad nezvanīs, lai noskaidrotu pieejas datus bankas kontiem, – kredītkaršu numurus, PIN kodus, «Smart-ID» piekļuves kodus, CVC kodus un tamlīdzīgi. Saņemot šādu aizdomīgu zvanu, ieteicams to pārtraukt, brīdina Valsts policijas pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija atgādina, ka krāpnieki izmanto dažādas metodes, tāpēc jābūt ļoti piesardzīgiem, komunicējot pa telefonu ar svešiem cilvēkiem, īpaši, ja runa ir par finanšu līdzekļiem. Jo sevišķi uzmanīgiem jābūt, ja telefonsarunas laikā izdara spiedienu! Telefonkrāpnieki steidzina un izmanto iedzīvotāju vājās vietas, lai viņi pieņemtu ātrus, nepārdomātus lēmumus. Šādā gadījumā pārtrauciet sarunu, ja neesat pārliecināts, vai zvanītājs ir tas, par ko uzdodas! Vienmēr ir iespēja piezvanīt uz attiecīgo iestādi, uz oficiālajā mājaslapā norādīto tālruņa numuru, lai noskaidrotu, vai tiešām no turienes zvanīts.

Gadījumā, ja esat apkrāpts, sākumā ziņojiet par to savai bankai un pēc tam vērsieties ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī!

Foto:pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Kas viņiem nopludina informāciju? Bankas? Kāpēc pie mūsdienu iespējām zvanītājus zibenīgi nenoķer?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.