Aizvadītajā diennaktī Zemgales reģionā reģistrēti 15 ceļu satiksmes negadījumi. Kopā ceļu satiksmes jomā pieņemti 47 administratīvo pārkāpumu lēmumi, tajā skaitā 11 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un uzsākts viens kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē, informē Madara Šeršņova, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.
Diemžēl joprojām iedzīvotāji pakļaujas krāpniekiem. «Bauskas Dzīve» atkārtoti raksta par šādiem gadījumiem, lai pievērstu uzmanību, atgādinātu. M. Šeršņova vēsta, ka Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirknī saņemts iesniegums no jelgavnieces, kuru krāpnieki apvārdojuši, apgalvojot, ka meita izraisīja avāriju un vajagot naudu, lai «izvilktu meitu no situācijas». Sieviete noticēja krāpnieku stāstītajam un sagatavoja 37 000 eiro, ko paņēma vīrietis – krāpnieku sūtīts kurjers jeb «naudas mūlis». Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.
Likumsargi atgādina, ka policisti un citu valsts iestāžu darbinieki nezvana, lai iegūtu skaidru naudu, bankas kartes vai bankas kontu datus. Šādas telefonsarunas uzreiz jāpārtrauc! Ja tomēr māc šaubas, vai zvanīts no konkrētās iestādes, jāpiezvana uz iestādes oficiālajā mājaslapā norādīto tālruņa numuru un par to jāpārliecinās.
Valsts policija stingri brīdina iedzīvotājus neatsaukties uz aizdomīgiem darba piedāvājumiem no neidentificētiem darba devējiem, it īpaši tādiem, kas saistīti ar sūtījumu saņemšanu un nodošanu. Valsts policija aktīvi strādā šajā jomā, aizturot «naudas mūļus».
Attēlam tikai ilustratīva nozīme, no pixabay.com
Cāze
Es saprotu, ka neviens no mums nav no nelaimes 100% pasargāts, ka vajadzētu just līdzi… Mani vienkārši izbrīna fakti – uz trīs un pieci savāca 37 tūkstošus… Un neskaitāmas nabaga pensionāres regulāri izvelk (no pagultes?) desmitiem tūkstošu eiro… Varbūt vaimanas par slikto dzīvi Latvijā ir, maigi sakot, pārspīlētas?