Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Top 10 pārsteigumi Pakrojas muižas Haosā – milzu ēzelis, ziedoši dārzeņi un plēsīgo putnu kolekcija

Pasaulē lielākais ēzelis, ērgļi un citi plēsīgi, eksotiski putni un elektriskais krēsls – vai tas viss kopā maz iespējams? Tikai vasaras ziedu festivālā “Sapnis vasaras naktī. Haoss” Pakrojas muižā visas vasaras garumā, informē festivāla rīkotāju pārstāve Liene Liepiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vasara ir laiks, lai ceļotu, atklātu jaunas vietas, iegūtu nebijušu pieredzi un darītu kaut ko pirmo reizi! Viens no šādiem galamērķiem, kur atklāt un ļauties pārsteigumiem, ir Lietuvā, Pakrojas muižā.

L. Liepiņa atzīmēja, ka tā nav vienkārši Lietuvas lielākā muiža, tā ir vesela valstība – iespaidīgs muižas komplekss ar vairākām ēkām, savām dzirnavām, savu privāto salu, zoo, atjaunotām un saglabātām senām telpām un kolekcijām. Muiža ir atzīta par vienu no 18 pievilcīgākajām kultūras tūrisma vietām Eiropā, kas ir nominēta Lietuvas kā “Gada tūrisma objekts” trīs pēdējos gadus pēc kārtas.

Iespaidīgajā muižas kompleksā, nerimstoši katru dienu, tiek rīkota un izdzīvota atjaunota 19. gadsimta dzīve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

TOP 10 ieteikumi, ko pieredzēt Pakrojas muižā:

 1. Iespēja maldīties utopiskā ziedu pārpilnībā – lielākajos ziedu svētkos Ziemeļeiropā. Šogad norisinās jau 4. ziedu festivāls “Sapnis vasaras naktī”, kas pārsteidz ar nebeidzamu ziedu pārpilnību, jaunām radošām idejām, drosmīgām krāsām, ziedu un pat dārzeņu kompozīcijām, kā arī patiešām milzu ziedu skulptūrām. Festivāls aicina ciemos katru dienu līdz pat vēlam rudenim.
 2. Nofotografējieties blakus pasaulē lielākajam ēzelim. Apmēram 10 metru augstā, provokatīvā skulptūra, kas ir pa pusei cilvēks, pa pusei ēzelis, vairākus gadus ir simbols notiekošajiem ziedu svētkiem, kas tapusi, iedvesmojoties, no V.Šekspīra komēdijas “Sapnis vasaras naktī”. Jums tas vienkārši ir jāredz!
 3. Iepazīt savādo! Panoptiks (Zinātkāres kabinets) ir vienīgā šāda vieta Lietuvā, kas aicina tuvāk aplūkot dīvainās, baisās, bet īpaši modīgās 19. gadsimta slepenās kolekcijas. Savulaik šādas ļoti interesantās kolekcijas un neparastie eksponāti no visas pasaules, tika demonstrētas muižas viesu priekšā. Viesiem atklājās tumšie aristokrātu noslēpumi, anatomijas teātris un dīvainību kolekcijas no visas pasaules.
 1. Lomu spēles! Iejūties barona vai baroneses lomā un izbaudīt braucienu zirga pajūgā vai antīkā automašīnā. Milzīgo muižas teritoriju, kura ir vairāk nekā 10 hektāru plaša, var apskatīt ne tikai ejot ar kājām, bet arī ārkārtīgi ekskluzīvā veidā – braucot karietē, antīkā automašīnā vai ar drošku. Droška interesanta ar to, ka tā ir kā kariete ar motoru, tikai bez zirga.
 1. Atklājiet senu piekūnu audzēšanas un apmācīšanas mākslu. Muižā tiek atjaunota sen aizmirsta piekūnu medību tradīcija – medības ar plēsīgajiem putniem, kā arī piekūnu medniecība ir iekļauta UNESCO Pasaules nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Muižas teritorijā ir iespēja sastapties ar ērgļiem, piekūniem, pūcēm, gārņiem, vērot to apmācību un treniņus.
 1. Kurš būs tik drosmīgs un dosies izjādē ar kamieli? Muižas dzīvnieku fermā mīt ne tikai zirgi, aitas, ēzeļi, zosis, pīles, vistas, tītari, bet arī divkupru kamielis, kas pārsteidz daudzus un šovasar ir gatavs nēsāt arī uz saviem diviem kupriem. Viņa vārds ir Buča un viņš noteikti ir jāsatiek!
 1. Piedalies alus mucu šaušanā un iepazīsti dzērienu destilācijas procesu vara traukos. Vēsturiskā XVII gadsimta alus darītava un spirta rūpnīca pārsteidz ar autentiskiem ražošanas procesiem, kur ir iespēja gan visu vērot, gan izmēģināt un pat nobaudīt produkciju
 1. Atrakcija tikai tiem, kam ir stipri nervi. Moku pagrabs ir vēl viena vieta, kas pastāv tikai šajā muižā. Leģenda vēsta, ka viens no baroniem bijis ārkārtīgi nežēlīgs, nemitīgi izdomājot jaunus sodus. Moku pagrabā savu vietu atradušas dažādas soda ierīces, un šodien viņu kompānijai pievienojusies arī giljotīna un strādājošs elektriskais krēsls. Dzirdot moku pagraba stāstus, drosme pamet pat drosmīgākos.
 1. Nātru pesto! Turpmāk muižā jums būs iespēja palutināt sevi ar dabīgiem, veselīgi fermentētiem dārzeņiem un sulām. Jauns garšas atklājums ir nātru pesto, kuru ir iespēja nogaršot, apmeklējot saimniecības dārzeņu veikalu.
 2. Filcēt, maisīt, liet vai varbūt destilēt? Muižas amatnieku manufaktūras un tajās strādājošie amatnieki ļaus atklāt savus apslēptos talantus, vērpjot vilnu, gredzenojot podus, lejot dabīgā vaska sveces vai veidojot smaržas kopā ar muižas parfimēriem. Muižā, radošajā procesā mierīgi var pavadīt pat veselu dienu.

Un tas nebūt nav viss, ko var atklāt un piedzīvot Pakrojas muižā! Kur vēl ir sastopami strādājoši, oriģinālie tvaika dzinēji – īsts tehnikas progresa brīnums! Bagātīgas veco dzinēju un darbarīku ekspozīcijas, 19. gadsimta tērpi un apakšveļa, ko muižas šuvējas ir atjaunojušas, seno fotogrāfiju fotostudija un neaprakstāmi skaista ērģeļu mūzika un restorāns ar vēsturiskiem ēdieniem – to visu ir iespējams piedzīvot tikai Pakrojas muižā, katru dienu no pulksten 12.

Vairāk informācijas https://events.pakruojo-dvaras.lt/inp-lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

DARBA LAIKS

NO SVĒTDIENAS LĪDZ CETURTDIENAI:

 • No pulksten 12 līdz 20.
 • Biļešu kases ir atvērtas katru dienu no 12 līdz 19.
 • Muižas teritorija būs slēgta no pulksten 20.
 • No pulksten 12 līdz 17.00 darbojas amatnieku darbnīcas

PIEKTDIENĀS UN SESTDIENĀS:

 • No pulksten 12 līdz 21.
 • Biļešu kases ir atvērtas no 12 līdz 20.
 • No pulksten 12 līdz 17.00 darbojas amatnieku darbnīcas

NEDĒĻAS NOGALĒS: 

Pieaugušajiem — 16 eiro/pers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc pulksten 18 – 10 eiro
Skol
ēniem, studentiem, senjoriem, personām ar invaliditāti — 12 eiro/pers.

Pēc pulksten 18 – 8 eiro
Bērniem līdz 5 gadiem (ieskaitot) — bez maksas.

Pasākuma vietā biļetes par 2 eiro dārgākas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktivitāšu un darbnīcu darba laiks: 12 – 17

Vairāk informācijas: https://events.pakruojo-dvaras.lt/ziedufestivalshaoss

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.