Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

1.jūlijā stāsies spēkā aizliegums suni turēt piesietu

Valdībā otrdien noteica pieļaujamos suņa piesiešanas gadījumus un nosacījumus mājas dzīvnieku turēšanai īpašnieka teritorijā, publiskā teritorijā un telpās, kā arī prasības dzīvnieka demonstrēšanai publiskā izstādēs, lai uzlabotu dzīvnieku labturību un aizsardzību, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrijas pārstāvji norāda, ka turpmāk suni drīkstēs turēt ārpus telpām, ja pēc dzīvnieka genotipa vai fenotipa tas ir piemērots turēšanai āra apstākļos, nekaitējot suņa veselībai un labsajūtai. Dzīvnieku aizsardzības likumā 1.jūlijā stāsies spēkā aizliegums suni turēt piesietu, izņemot mājas dzīvnieku labturību un aizsardzību regulējošos normatīvajos aktos minētos gadījumos. Tomēr aizliegums suni turēt piesietu nav attiecināms uz suņiem, kuri dzimuši līdz 2023.gada 31.augustam.

Tāpat spēkā stāsies nosacījums, ka, mainoties īpašniekam vai suņa turētājam, jaunajam īpašniekam vai turētājam jānodrošina, lai suni, kurš dzimis līdz 2023.gada 31.augustam un savas dzīves laikā nav turēts piesiets, arī turpmāk turētu nepiesietu.

Noteikumi paredz, ka suni atļauts piesiet sacensībās, medībās, izstādēs vai vietās, kurās suni izmanto darbam. Tāpat suni drīkst piesiet arī pēc praktizējoša veterinārārsta norādījumiem atbilstoši suņa veselības stāvoklim un īslaicīgai suņa fiksēšanai, klātesot tā īpašniekam vai turētājam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ZM pārstāvji atzīmē, ka noteikumos arī noteikta minimālā pieļaujamā platība voljēram vai citam ierobežotam laukumam, paredzot, ka turot suni voljērā vai citā ierobežotā laukumā, īpašniekam jānodrošina atbilstoši apstākļi dzīvnieka barošanai, dzirdināšanai, fiziskām aktivitātēm un socializācijai.

Jaunie noteikumi paredz, ka sunim, ko tur iekštelpās, telpu videi jābūt pazīstamai un tam jābūt socializētam. Dzīvniekam jāspēj pielāgoties cilvēka darbībai un tam jānodrošina brīva pārvietošanās turēšanas vietā un minimālā uzturēšanās platība.

Tāpat noteikumos noteikti kritēriji kaķu turēšanai, paredzot, ka kaķis, kurš vecāks par sešiem mēnešiem, var brīvi uzturēties ārpus tā īpašnieka vai turētāja lietošanā esošās teritorijas. Kaķim jābūt sterilizētam, apzīmētam ar mikroshēmu un reģistrētam atbilstoši normatīvajiem aktiem par mājas dzīvnieku apzīmēšanas un reģistrācijas kārtību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumos iekļauti kritēriji, pēc kuriem atļauta dzīvnieku dalība publiskās izstādēs – dzīvnieka vecums, veselības stāvoklis, apzīmēšana ar mikroshēmu, reģistrācija, vakcinācija un citi. Tāpat kā līdz šim, izstādē drīkst piedalīties suņi, kaķi un mājas seski, kas ir apzīmēti ar mikroshēmu un reģistrēti atbilstoši normatīvajiem aktiem par mājas dzīvnieku apzīmēšanas un reģistrācijas kārtību.

ZM pārstāvji arī atzīmē, ka noteikumos noteiktas prasības dzīvnieku turēšanas vietām, dzīvnieku barošanai, dzirdināšanai, fiziskajā aktivitātēm un pārvadāšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

  1. Pie siksnas,ķēdes piesietam sunim laukos ir lielas iespējas izskrieties,bet šaurā dzīvoklī esošam sunim vispār nav nekādu iespēju. Tieši turēt suņus,kaķus dzīvoklī būtu jāaizliedz.

    30
    6
  2. Tevi jurka pašu vajadzētu aizliegt turēt dzīvoklī un brīžiem palaist paskatieties😆

    8
    16
  3. Suņus, tātad, piesiet nedrīkst, savukārt ārā laist nepiesietus arī nedrīkst? Vai kā tur tagad būs? 😃

    12
  4. Ok, piekrītu ka dzīvnieka ierobežošana nau arī mana labākā izvēle. Taču ir ļoti daudz taču…tikai dēļ tā ka ir tik ļoti daudz humānu pēdiņās cilvēku, it sevišķi lauku apvidos kas ir iegādājušies vai pieņēmuši neskaitāmu šo indivīdu skaitu, bet nekontrolē to pārvietošanos un ikdienas vajadzības. Ja nevari uzcelt žogu ap mājsaimniecību, bet suņus un kaķus esi savācis bezjēdzīgi daudz tad jāmāk arī viņus kontrolēt, ar siešanu, voljēriem vai elektro ganiem…iespēju ir daudz, bet reti kurš to izmanto. Tādēļ tie apzinīgie īpašnieki kam ir norobežotas teritorijas lai dzīvnieks savā zemē var atpūsties bez ķēdēm, siksnām vai voljieriem tiek pakļauti riskam ka dzīvnieks tiek provacēts no ārienes. Ja Jūsu sargam no kaukāzas katru dienu ap žogu skraidīs tas mazais vaukšķis, viņš taču vienreiz pieliks tam punktu…vēlot to labāko Jūsmājās.

    9
    1
  5. Es īsti šiem noteikumiem nepiekrītu.jo laukos tiešā nozīmē būs problēmas! Valsts policija varēs kasēt sodus uz nebēdu! Un ko darīs saimnieks ar suni dzīvokļos tādā gadījumā? Ārā brīvsolī pa pilsētu arī taču nevarēs laist? Vai kā? Arī būs sūdzības aiz sūdzības!

  6. Vai kāds kontrolē kādos apstākļos suņi tiek turēti dzīvokļos būrī 10 vai vairāk stundas no vietas, kamēr turētāji ir darbā?

  7. Koks no diviem galiem,piemēram rīgā lucavsalas darzos jau gadiem vienā no darziniem dzīvo nabaga krancitis kas ir piesiets pie vecas cauras būdeles,ar metru garu ķēdi,tiek turēts tur cauru gadu,saimnieks parādās labi ja reizi nedēļā,un vissiem viss vienalga!!!!

  8. Deviņdesmitojos, kamēr izkāva kolhozu govis, bija pilns ar nepiesietiem vilku suņiem un kaukāziešiem. Arī stirnas un citus dzivniekus šie māju vilki slaktēja. Skolas bērni bija briesmās.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.