Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

12.klases skolēni kārtos centralizētos eksāmenus matemātikā

Šodien 12.klases skolēni kārtos centralizētos eksāmenus matemātikā, aģentūru LETA informē Valsts izglītības satura centra pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt eksāmens matemātikā vispārīgajā līmenī vai optimālajā līmenī rakstiski norisināsies 24.maijā, bet eksāmens latviešu valodā optimālajā līmenī, kombinēti notiks dalīti – 26.maijā – rakstu daļa, bet mutvārdu daļa – 1.jūnijā, 2.jūnijā un 3.jūnijā.

No izvēles eksāmeniem 12.klases skolēni pirmo kārtos valsts pārbaudes darbu Latvijas un pasaules vēsturē – 23.maijā, rakstisks eksāmens ķīmijā notiks 25.maijā, fizikā – 27.maijā, bet bioloģijā – 30.maijā.

Kombinētā manierē jūnija sākumā tiks kārtots eksāmens informātikā – 2.jūnijā paredzēts aizvadīt rakstu daļu, bet 2.jūnijā un 3.jūnijā – praktisko daļu. Ģeogrāfijas eksāmens rakstiski notiks 6.jūnijā, bet rakstisks eksāmens ekonomikā – 8.jūnijā. Savukārt eksāmens mazākumtautību valodā un literatūrā (krievu) mazākumtautību izglītības programmās rakstiski notiks 10.jūnijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītojamiem, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ nevar piedalīties eksāmenā, tiek nodrošināta iespēja kārtot eksāmenu papildtermiņā, sākot ar 9.jūniju.

Kā ziņots, vislielākais skaits izglītojamo vispārējās vidējās izglītības iegūšanai šogad kārtos centralizēto eksāmenu matemātikā, aģentūru LETA informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Matemātikas eksāmenu kārtos 17 214 izglītojamie. Otrs lielākais eksāmenu kārtotāju skaits ir latviešu valodas eksāmenam, ko kārtos kopumā 16 791 izglītojamais. Eksāmeni latviešu valodā un matemātikā vidējās izglītības beidzējiem ir obligāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No izvēles eksāmeniem lielākais eksāmenu kārtotāju skaits būs bioloģijā, to kārtos 1250 izglītojamie. Fizikas eksāmena kārtošanai pieteikti 838 izglītojamie. Ķīmijas eksāmenu grasās kārtot 750 izglītojamie, bet Latvijas un pasaules vēstures centralizēto eksāmenu kārtos 341 izglītojamais.

VISC norāda, ka arī šogad izglītības iestādes organizē necentralizēto eksāmenu norisi ekonomikā, ģeogrāfijā, informātikā un mazākumtautību (krievu) valodā un literatūrā. Lielākais skolēnu skaits necentralizētajos eksāmenos šogad pieteikts informātikā – 178 skolēni, ekonomikas necentralizēto eksāmenu kārtos 174 skolēni, necentralizēto eksāmenu mazākumtautību (krievu) valodā un literatūrā kārtos 54 skolēni, bet ģeogrāfijas eksāmenam pieteikti 14 izglītojamie.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.