Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

13. un 14. jūlijā durvis vērs mājas kafejnīcas Ķekavas un Dobeles novadā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētās “Māju kafejnīcu dienas 2024” visā Latvijā, kopumā 41 galamērķī, norisināsies katru nedēļas nogali līdz pat 15. septembrim. Šajā nedēļas nogalē, 13., 14. jūlijā, viesus uzņems kopumā 40 mājas kafejnīcas Dobeles, Ķekavas, Līvānu, Gulbenes un Preiļu novadā, portālu informēja LIAA Komunikācijas un informācijas departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lauku saimniecības, uzņēmēji un vietējo kopienu entuziasti “Mājas kafejnīcu dienās” atver savas durvis viesiem, pārtopot par mājas kafejnīcām un ceļot viesiem galdā ēdienus, kas vislabāk izdodas un garšo pašiem. Akcija “Mājas kafejnīcu dienas” ir lielisks iemesls Latvijas apceļošanai, sniedzot būtisku pienesumu vietējā tūrisma attīstībā un iepazīstinot ar dzīvi laukos, vienlaikus arī atbalstot vietējos uzņēmējus un stiprinot vietējo kopienu,” stāsta LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Izbaudīt īstu lauku dzīves burvību, tur klātesošo dzelzceļa vēstures elpu un vietējās kultūras garšu Stāmerienas pilī, Rankas muižā un citviet aicina Gulbenes novads, savukārt atpūsties gan klusākos dabas stūrīšos, gan baudīt piedāvājumus aktīvajos novada centros aicina Ķekavas novads ar saukli “Ar mīlestību no Latvijas centra”. Tāpat šajā nedēļas nogalē ciemiņus gaidīs Dobeles novadā – Dobelē, Tervetē, Aucē –, kur varēs baudīt gardus ēdienus no paaudzēs glabātām receptēm, iedvesmojošus stāstus, muzikālus sveicienus un  citviet pat mežonīgo rietumu un kantrī atmosfēru.

Ķekavas novadā gaidīs astoņas mājas kafejnīcas un būs iespēja viesoties gan pie jau pieredzējušiem novada garšu meistariem, gan iepazīt jaunus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Varēs nogaršot mājas vafeles un ieskatīties novada vēsturē Ķekavas novadpētniecības muzeja kafejnīcā “Dadzītis”, uzzināt vairāk par maizi un baudīt maizes ēdienus Doles-Ķekavas ev.lut. baznīcas kafejnīcā “Dienišķā maize”, savukārt nobaudīt bērnības garšu – cepumus “Riekstiņi” ar liepziedu tēju varēs Baldones muzeja kafejnīcā “Muižas vāveru gardumi”.

Katlakalna pusē uz gardām kūkām, desertiem un citiem ēdieniem gaidīs trīs mājas kafejnīcas – “Laiks desertam!” Rāmavā un “Inetas gardumi” un “Svēteļa ligzda” Katlakalnā.

Kafejnīcas “Laiks desertam!” saimnieces Veras sapnis ir kādreiz atvērt savu desertu kafejnīcu un viņa ir priecīga, ka kaut uz vienu dienu ir iespēja realizēt savu sapni. Kafejnīcā varēs nobaudīt oriģinālas kūciņas, desertus bērniem, saldējuma kokteiļus, gardu kafiju un Druvas saldējumu neparastās garšās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kafejnīcas “Inetas gardumi” saimniece ar mājražošanu nodarbojas jau vairāk nekā trīs gadus un apmeklētājus cienās ar kūkām, dažādiem sāļajiem gardumiem, pildītām pankūkām un saldējumu, kā arī piedāvās mājas kūkas meistarklasi.

Kafejnīca “Svēteļa ligzda” ikdienā nodarbojas ar bērnu uzraudzības pakalpojumu sniegšanu – piedāvā mājdārziņa pakalpojumus un šogad svin savu 15 gadu dzimšanas dienu. Kā stāsta kafejnīcas saimnieki: “Mājas kafejnīcu dienās, apvienojot bērnu aprūpes, izklaides un pavārmākslas jomas, vēlamies iepriecināt mazos apmeklētājus, nodrošinot dažādas aktivitātes un palutināt gan lielo, gan mazo garšas kārpiņas ar pašu gatavotiem gardumiem. Tādēļ jo īpaši gaidīsim ģimenes ar bērniem.” Kafejnīca piedāvās gan zupas, gan otros ēdienus, gan gardumus bērniem beļģu vafeles un biezpiena plācenīšus.

Daugmales pusē uz piemājas dārza krāsu un smaržu baudījumu gaidīs kafejnīca “Bērzmentes dārzi”, kas viesiem piedāvās zviedru tipa galdu ar ēdieniem dažādām gaumēm un cienās ar pašu gatavotiem konservējumiem un saimniecībā izaudzētām ogām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunsilā apmeklētājus gaidīs kafejnīca “Sidrabaines pavāri”, kuras sauklis ir “Ir teiciens – paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks! Sidrabaines dejotāji var šo teicienu turpināt: Izdejojies cilvēks – vēl laimīgāks cilvēks!” Kafejnīcā savas kulinārās prasmes rādīs deju kolektīva “Sidrabaine” dejotāji un apmeklētājus cienās ar uz ugunskura vārītu pikanto zupu, pildītām pankūkām un biezpiena kūku.

Plašāku informāciju, kā arī kafejnīcu ēdienkartes var apskatīt ŠEIT.

Dobeles novadā ciemiņus gaidīs 11 novada mājās, saimniecībās, lauku sētās un tūrisma objektos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk par Dobeles novada piedāvājumu var lasīt ŠEIT.

Mājas kafejnīcu dienās ciemos šajā nedēļas nogalē gaidīs arī viesmīlīgā Latgale – Preiļi, Aglona un Līvāni –, aicinot paviesoties Preiļu varenajā parkā un muižā, Aglonas bazilikā un skaistajos ezeros, kā arī Līvānos, kur ir iespēja vērot unikālu procesu – stikla pūšanu Līvānu stikla un amatniecības centrā un Latgalē vienīgo “dzīvo tiltu” jeb pārceltuvi pār Daugavu.

“Mājas kafejnīcu dienas Gulbenes novadā ir īpašs un gaidīts notikums, kas ļauj iepazīt ne tikai novadu, bet arī mūsu lieliskos cilvēkus, kas atver durvis un uzņem ciemos savās sētās, māju pagalmos, saimniecībās. Interese par šo pasākumu ik gadu novadā palielinās gan no dalībnieku, gan apmeklētāju puses. Mājas kafejnīcu saimnieki būs sarūpējuši ne tikai gardus un daudzveidīgus ēdienus, bet arī muzikālus priekšnesumus, iespēju iedvesmoties audumu krāsošanas darbnīcā, doties nelielos pārgājienos, meistarklasē apgūt bērza pirtsslotiņu siešanu, piedalīties fotoorientēšanās spēlē, pašiem izgatavot suvenīrus, atklāt vēstures stāstus, kā arī piedalīties citās aktivitātēs,” aicinot uz “Mājas kafejnīcas dienām Gulbenes novadā, uzsver Džeina Apsīte, Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra tūrisma organizatore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Publicitātes foto

Jūnija beigās, 29.- 30. jūnijā, “Mājas kafejnīcu dienas” atklāja viesmīlīgā Latgale – Rēzeknes un Ludzas novads –, uzņemot vairāk nekā 700 viesus no tuvākām un tālākām Latvijas vietām un ļaujot izbaudīt ne tikai Latgalei raksturīgos sātīgos ēdienus un paaudzēs mantotās receptes, bet arī laikmetīgu ēdienkarti.

Kopumā vairāk nekā 400 mājas kafejnīcas šajā vasarā atvērs savas durvis apmeklētājiem, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem. Pirms došanās uz kādu no mājas kafejnīcām, aicinām  iepriekš  pieteikt savu ierašanos, kā arī pārbaudīt, kā tiek veikti norēķini, jo bieži vien tā notiek skaidrā naudā.

Vairāk par “Mājas kafejnīcu dienu” norisi un galamērķiem tīmekļvietnē www.majaskafejnicas.lv vai sociālā tīkla Facebook lapā Mājas kafejnīcu dienas un Instagram @majaskafejnicas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.