Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Silto džemperu dienā aicina telpās nedaudz samazināt temperatūru un rīkoties klimata labā

Latvijas izglītības iestādes, uzņēmumi, pašvaldības, ģimenes, ikviens vides draugs 17.februārī aicināti piedalīties ikgadējā akcijā “Silto džemperu diena”, kuras mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus, portālu informēja Vides izglītības fonda pārstāve Anna Pētersone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pavēstīja, ka “Silto džemperu dienā” tradicionāli telpās tiek nedaudz samazināta temperatūra un visi tiek lūgti uzvilkt siltāku džemperi, šādā simboliskā veidā apliecinot atbalstu iniciatīvai.

Silto džemperu dienas 2005.gadā aizsāka Ekoskolas Beļģijā, aicinot sabiedrību palīdzēt virzīties uz mērķi – samazināt klimata pārmaiņas.

Palīdzība var izpausties itin vienkāršās ikdienas darbībās, piemēram, samazinot apkures jaudu un uzvelkot siltāku džemperi, biežāk pārvietojoties ar kājām, braucot ar velosipēdu, ēdot vairāk sezonai atbilstošu augu valsts pārtiku un neradot pārtikas atkritumus, izslēdzot elektroierīces, kad tās nelietojam, u.c. paradumos. Kampaņas laikā izdevās ne tikai uzskatāmi samazināt radītos ogļskābās gāzes izmešus, bet arī veicināt skolēnu un plašākas sabiedrības informētību par problēmām un nepieciešamajām rīcībām, kas saistītas ar klimata pārmaiņām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Publicitātes foto.

Akcijas iniciatori Beļģijā uzsver straujās klimata izmaiņas, šogad piedāvājot izmantot savu džemperi ne tikai lai sasildītos, bet arī, lai paustu savu viedokli:

“Ko tu vari darīt klimata labā? Parādi uz sava džempera! Veido uzrakstus, saukļus, zīmējumus, izšuj, pielīmē vai kā citādi uzliec tos uz sava džempera, un parādi savu nostāju – aicini rīkoties arī citus!” Uzskatāms piemērs pieejams oficiālajā organizatoru mājaslapā šeit. Šogad akcijas moto ir “Parādi savu rīcību klimata labā!”.

A. Pētersone norādīja, ka Latvijā “Silto džemperu diena” Ekoskolās un citās sadarbības organizācijās notiek jau septīto gadu. Vides izglītības fonds aicina pievienoties ikvienu un iesaistīt izaicinājumā arī savas ģimenes, pašvaldības, izglītības iestādes, sadarbības partnerus, rosinot katram savā dzīvesvietā/darba vietā kaut nedaudz samazināt gaisa temperatūru un uzvilkt siltāku džemperi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar savu piemēru aicinām padalīties sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirku #UzvelcDžemperi un aktualizējot šī gada saukli: “Parādi savu rīcību klimata labā!” Šo dienu var papildināt arī ar citām videi draudzīgām aktivitātēm. Šobrīd savu dalību “Silto džemperu dienas” izaicinājumā jebkura iestāde, organizācija vai uzņēmums var pieteikt šeit: ej.uz/siltodzemperudiena2022

Vairāk informācijas par starptautisko kampaņu atrodams šeit : https://www.dikketruiendag.be

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Ko jus vel tik neizdomasiet lai es istabaa saltu…ja dzemperojoties un nekurinot pliti.esmu sasirdzis.lohi tadi…visu dienu deguns krit nost.un klepus..kas nakamais bus klimatam par labu rikosim atslodzes dienu vederam…nakotnee bada dienas.baudisim zalu zali salatos..tarpu dienas..sisenu dienas…ejiet jus rataa ar visam zalajam tunbergam un grietinas politikam..

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.