Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aizvadītajā nedēļā 16 pacientiem slimnīcās apstiprināta Covid-19 infekcija

Aizvadītajā nedēļā, no 2. līdz 8.oktobrim, 16 pacientiem slimnīcās apstiprināta Covid-19 infekcija, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju, gripas un Covid-19 izplatību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā pagājušajā nedēļā saņemti pieci ziņojumi par pacientiem ar klīniskiem gripas simptomiem. No tiem viens vecumā no 15 līdz 64 gadiem Daugavpilī un četri Rīgā – viens vecumā līdz četriem gadiem, divi vecumā no 15 līdz 64 gadiem un viens vecumā virs 65 gadiem.

Tāpat aizvadītājā nedēļā saņemta informācija no 38 ģimenes ārstu prakses. No kopējā vērsušos pacientu skaita 29% bija pacienti ar elpceļu infekcijām. Ar akūtas augšējo elpceļu infekcijas simptomiem bija vērsušies 785 pacienti jeb vidēji 1041,1 uz 100 000 iedzīvotājiem. SPKC norāda, ka aizvadītajā nedēļā akūtās augšējo elpceļu infekciju aktivitāte atbilst starpsezonu līmenim.

Stacionārās ārstniecības iestādes nav ziņojušas par hospitalizētiem pacientiem, kuriem konstatēti gripas un gripas pneimonijas gadījumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā saņemti ziņojumi no 12 slimnīcām par 5510 hospitalizētiem pacientiem, no kuriem 160 jeb 2,9% tika noteikti smagās akūtas respiratora infekcijas simptomi. No tiem 11 jeb 6,8% tika ievietoti intensīvās terapijas nodaļā.

Kopumā 51 pacients tika testēts uz gripu, visos gadījumos analīzes uzrādīja negatīvu rezultātu Savukārt no 357 pacientiem, kuri slimnīcās tika testēti uz SARS-CoV-2 klātbūtni, 16 jeb 4,4% pacientiem tika apstiprināta Covid-19 infekcija.

Gripas monitorings atsākās no oktobra pirmās nedēļas, turpmāk ik nedēļu publicējot pārskatu par akūtu augšējo elpceļu infekciju, gripas un Covid-19 izplatību.

Foto: BIOR

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.