Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cena Latvijā pieauga par 81%

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas vidējā cena Latvijā pieauga par 81% un bija 116,17 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūru LETA informēja AS “Latvenergo” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenas pieauga visos “Nord Pool” tirdzniecības apgabalos. Latvijā un Lietuvā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena kāpa par 81%, un abos tirdzniecības apgabalos tā vienoti bija 116,17 eiro par MWh,

Igaunijā elektroenerģijas cena vidēji bija 79,40 eiro par MWh, kas pieauga par 25% pret iepriekšējo nedēļu. Pārvades sistēmas jaudas ierobežojumi radījuši cenu starpību starp Igauniju un Latviju – remontdarbu dēļ pieejamā starpsavienojumu jauda bija par 31% zemāka nekā nedēļu iepriekš.

Tikmēr “Nord Pool” nedēļas sistēmas cena kāpa par 167% līdz 33,25 eiro par MWh. Turklāt pieauga elektroenerģijas cenas arī Centrāleiropas valstīs – Polijā elektroenerģijas cena kāpa par 21% līdz vidēji 104,23 eiro par MWh, Vācijā cena bija 100,43 eiro par MWh jeb par 50% augstāka nekā iepriekšējā nedēļā, Austrijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena kāpa par 55% līdz 97,53 eiro par MWh.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļā “Nord Pool” sistēmas cenas kāpumu galvenokārt veicināja vēja izstrādes kritums Ziemeļvalstīs par 47%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Elektroenerģijas cenu pieaugumu Baltijā veicināja arī elektroenerģijas ražošanas kritums vēja elektrostacijās par 39%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, lielāks elektroenerģijas patēriņš karsto laikapstākļu ietekmē, kā arī cenu pieaugums energoproduktu tirgū.

Turklāt enerģijas plūsmas no Somijas samazinājās par 11%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, bet plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala saglabājās bez ievērojamām izmaiņām.

“Nord Pool” reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 6518 gigavatstundas (GWh), un izstrādes apjomi – 7348 GWh.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs pieauga par 2% un bija 464 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms pieauga par 6%, un tas bija 118 GWh. Igaunijā patēriņš bija bez izmaiņām, un tika patērētas 133 GWh. Lietuvā elektroenerģijas patēriņš pieauga par 7% līdz 213 GWh.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijā samazinājās par 1%, un kopā tika saražotas 196 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms kritās par 16% līdz 28 GWh. Igaunijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 3% un bija 66 GWh. Tikmēr Lietuvā ražošanas apjomi pieauga par 3%, un tika saražotas 102 GWh elektroenerģijas.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 24%, Igaunijā – 49%, bet Lietuvā – 48%. Baltijas valstīs saražoti 42% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.