Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aizvadītajā nedēļā Latvijā elektroenerģijas cena samazinājās par 29%

Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS “Augstsprieguma tīkls” energoinfrastruktūras projekts “Kurzemes loks”.

Aizvadītajā nedēļā Latvijā un Lietuvā elektroenerģijas vidējā cena samazinājās par 29%, aģentūru LETA informēja AS “Latvenergo” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenas samazinājās visos “Nord Pool” tirdzniecības apgabalos. Latvijā un Lietuvā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena saruka par 29%, un abos tirdzniecības apgabalos cena vienoti bija 69,68 eiro par megavatstundu (MWh). Igaunijā elektroenerģijas cena vidēji bija 63,21 eiro par MWh, kas samazinājās par35% pret iepriekšējo nedēļu.

“Nord Pool” sistēmas nedēļas vidējai cena samazinājās par 14% līdz 26,91 eiro par MWh. Elektroenerģijas cenas lielākajās Centrāleiropas valstīs arī samazinājās – Vācijā un Luksemburgā cena bija 72,99 eiro par MWh jeb par 13% zemāka nekā iepriekšējā nedēļā, Polijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena samazinājās par 17% līdz 99,05 eiro par MWh, Lielbritānijā – 81,24 eiro par MWh jeb 4% nekā iepriekšējā nedēļā.

Aizvadītajā nedēļā “Nord Pool” sistēmas cenas samazinājumu galvenokārt veicināja vēja izstrādes pieaugums Ziemeļvalstīs par 21%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Turklāt augsts nokrišņu daudzums Ziemeļvalstīs pozitīvi ietekmē ūdens rezervuāru aizpildījuma līmeni, lai arī tas joprojām saglabājas zem normas. Elektroenerģijas cenu samazinājumu Baltijā veicināja lielāka atjaunīgo energoresursu izstrāde reģionā – vēja ģenerācija kāpa divas reizes, un hidroenerģijas izstrāde bija par 15% lielāka nekā nedēļu iepriekš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nord Pool” reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 6065 gigavatstundas (GWh), un izstrādes apjomi – 6689 GWh. Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs pieauga par 4% līdz 456 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms pieauga par 4%, un tas bija 114 GWh. Igaunijā tika patērētas 131 GWh elektroenerģijas jeb par 6% vairāk nekā nedēļu iepriekš. Lietuvā elektroenerģijas patēriņš pieauga par 2% līdz 211 GWh.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijā pieauga par 23%, un kopā tika saražotas 199 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms kāpa par 35% līdz 26 GWh. Tikmēr Igaunijā elektroenerģijas izstrāde samazinājās par 2%, un bija 59 GWh. Tomēr Lietuvā ražošanas apjomi kāpa par 39%, un tika saražotas 114 GWh elektroenerģijas.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 23%, Igaunijā – 45%, bet Lietuvā – 54%. Baltijas valstīs tika saražoti 44% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.

Foto: LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.