Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: 68% autovadītāju mēdz braukt agresīvi

Latvijā 68% autovadītāju paši atzīst, ka mēdz braukt agresīvi, liecina “Carlsberg 0.0 atbildīgas braukšanas indeksa” aptaujas dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tostarp 9% autovadītāju atzina, ka mēdz bieži braukt agresīvi, bet 59% – ka reti. Savukārt 32% autovadītāju norādījuši, ka nemēdz braukt agresīvi.

Vīrieši biežāk atzinuši, ka brauc agresīvi. Bieži agresīvi brauc 11% aptaujāto vīriešu un 7% sievietes, bet reti – 64% vīriešu un 52% sieviešu.

Salīdzinot ar aptaujas rezultātiem pērn, būtiski pieaudzis to autovadītāju skaits, kuri atzīst, ka reti, bet tomēr mēdz braukt agresīvi. Pērn to atzina 50% aptaujāto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat pieaudzis arī to autovadītāju skaits, kuri bieži brauc agresīvi (2022.gadā – 7%). Arī pērn bija vērojama tendence, ka vīrieši biežāk atzīstas agresīvā braukšanā.

Analizējot respondentu atbildes dažādās vecuma grupās, visbiežāk agresīvu braukšanu atzīst autovadītāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem (21%), savukārt to, ka nekad nav braukuši agresīvi, visbiežāk apgalvo autovadītāji vecumā no 60 līdz 74 gadiem (44%).

Dati reģionālā griezumā liecina, ka agresīvākie braucēji ir Rīgā (12%) un Kurzemē (13%), bet atbildi, ka nekad nav braukuši agresīvi, visbiežāk sniedz autovadītāji Zemgalē (36%) un Latgalē (36%).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptauja tapusi sadarbībā ar “Drošas braukšanas skolu” (DBS) un pētījumu centru “Norstat”. Aptaujā, kas veikta 2023.gada jūlijā, piedalījās 1000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Ilustrācijai izmantots aculiecinieka foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Tātad šie 68 % apdzen līkumos , apdzenot brauc ” purnā ” pretimbraucošajiem , brauc pie sarkanā , nepalaiž gājējus utt . – muļķības , drīzāk tie ir autovadītāji , kuri ikdienā pārvietojas 100 kmh un vairāk tādejādi uzskatot sevi par agresīvi braucošiem – kārtējā aptauja ” priekš kaķiem ” .

  2. Aptauja priekš Oki doki, lai būtu ko te iep..rst, cik viss slikti, nevis priekš kaķiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.