Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Katrs trešais pedagogs savu slodzi vērtē kā daudz par lielu

Trešdaļa jeb 33% pedagogu esošo darba slodzi vērtē kā daudz par lielu, liecina izglītības uzņēmuma “Lielvārds” veiktais pētījums “Skolotāju balss”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl 37% aptaujāto pedagogu šī brīža slodze liekas nedaudz par lielu, bet 27% pedagogu ieskatā viņu slodze ir atbilstoša spējām darbu paveikt kvalitatīvi. 

Lai sagatavotos mācību stundām, 39% pedagogi atvēl sešas līdz desmit stundas nedēļā. 22% respondentu norādījuši, ka sagatavošanās darbiem tiek atvēlēts līdz piecām stundām. Vienlaikus 20% pedagogu tam atvēl no 11 līdz 15 stundām nedēļā. 16 līdz 20 stundas atvēl katrs desmitais jeb 10% skolotāju, bet vairāk nekā 20 stundas nedēļā – 8%.

Skolotāji aptaujā pauduši, ka lielākā problēma šobrīd ir mācību materiālu trūkums – ja materiāli būtu piedāvāti, pedagogiem pietiktu laika izdomāt, kā stundās dažādot mācību metodes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību līdzekļu trūkums 41% skolotāju arī bijis galvenais aspekts, kas ir mazinājis motivāciju strādāt izglītības nozarē. 39% norādījuši, ka tos nemotivē piedāvātais atalgojums, bet 33% – lielā slodze. 

28% skolotāju atzinuši, ka tiem nepietiek laika jaunā satura izpētei un pieejas ieviešanai, kā arī viņus uztrauc profesijas zemais prestižs. Savukārt 26% skolotājus neapmierina biežās pārmaiņas izglītības sistēmā. 

Puse aptaujāto jeb 52% norādīja, ka pilnas slodzes darbā, kas pēc Izglītības un zinātnes ministrijas noteiktā būs 36 stundas, kontaktstundu skaitam jābūt no 16 līdz 20 stundām, kas attiecīgi nozīmētu, ka vēl 16 līdz 20 stundas atvēlētas citiem darbiem. Viena piektdaļa jeb 21% skolotāju norādīja, ka kontaktstundām vajadzētu būt 11 līdz 15 stundām, bet vēl 20% – no 21 līdz 25 stundām. 4% pedagogu ieskatā kontaktstundu skaitam būtu jābūt līdz 10 stundām, bet 3% – virs 25 kontaktstundām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pedagogu ieskatā mēnešalgai pēc nodokļu nomaksas jābūt no 1400 līdz 1800 eiro. Skolotāji vērsa uzmanību, ka bieži par saviem līdzekļiem iegādājušies dažādas lietas skolai, piemēram, kancelejas piederumus, pārbaudes darbus, ģeogrāfiskās kartes, uzskates materiālus, kā arī drukājuši darbu materiālus.

Aptauja 2022.gadā oktobrī veikta sadarbībā ar izglītības pētījumu platformu “Edurio”, un tajā piedalījās 967 gan pirmsskolas, gan vispārējās izglītības skolotāji no visas Latvijas.

Ilustratīvs attēls no pexels.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Šausmas, pedagogu slodze ir tiešām liela! Visticimāka, ka šo viedokli pauž un jaunajiem pedagogiem iedveš vecie nespējīgie pedagogi. Jaunajai sistēmai nav ne vainas, bet problēma ir vecie nespējīgie pedagogi kuri nav spējīgi mainīt savus ieradumus. Un muļķības, ka pedagogs gatavojas katrai stundai – 10 gadi izstrādijis savu programmu ar degradējušos 40 min tāfeles atrakstīšanu vai powerpoint prezentāciju, un nevajag d…., ka gatavojas katrai stundai, ja stundas sākumā lielākoties uzdot jautājumu- kur tad mēs pabeidzām, kurā lapā beidzām, kas bija pēdējā tēma ar jums?!Šiem pedagogiem, gandrīz visiem pamata un vidējā izglītībā būtu jāuzņemas atbildiba par Latvijas esību pēdējās vietās ekonomikā, attīstībā un drošibā. Latvijas pedagogi ir pelnījuši žagarus un soda naudas par Lavijas degradāciju, nevis piemaksas un slodžu sabalensēšanu!!!

    8
    7
  2. Slodze par lielu , bet attalgojums aizvien par maz…laboju studentu diplom darbus , padomju pedagogu recenzija un atzinuma…nu, tad , ka…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.