Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Aptauja: Vairāk nekā puse iedzīvotāju vispārējo pašsajūtu vasarā uzlabo, pastaigājoties svaigā gaisā

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju jeb 64% vispārējo pašsajūtu vasarā uzlabo, pastaigājoties svaigā gaisā, liecina “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktā aptauja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izvēloties vairākus atbilžu variantus, respondenti atzinuši, ka vēl 58% no viņiem uzturā daudz iekļauj augļus, ogas un dārzeņus, 38% peldas, 33% sauļojas, 31% strādā dārzā, 25% izmanto ikgadējo atvaļinājumu un 21% sporto, lai pašsajūta šajā gadalaikā būtu labāka.

Pastaigas svaigā gaisā populārākās ir 30 līdz 39 gadu vecuma respondentu grupā – no visiem 72% vispārējo pašsajūtu uzlabo pastaigās svaigā gaisā, kas visaktuālāk ir tieši Rīgas iedzīvotājiem – arī 72%.

Sauļošanos šim nolūkam visvairāk – 39% minējuši 40 līdz 49 vecuma grupas iedzīvotāji, kā arī 38% iedzīvotāju Pierīgā. Tāpat šīs vecuma grupas iedzīvotāji visbiežāk – 36% – kā atbildi pašsajūtas uzlabošanai vasarā minējuši ikgadējā atvaļinājuma izmantošanu un atpūtu tā laikā, kā arī 5% konsultējas ar farmaceitu par ieteicamo vitamīnu, minerālvielu iegādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reģionos ikgadējo atvaļinājumu vismazāk – tikai 13% – pašsajūtas uzlabošanai izmanto Kurzemē, salīdzinoši maz arī Latgalē – 18%, kamēr Rīgā 33%, Zemgalē – 29%, Pierīgā 25%, Vidzemē 23%.

Peldēšanās kā populārākā nodarbe ir jaunāko – 18 līdz 29 gadus veco respondentu vidū, gandrīz puse no viņiem jeb 47% tieši peldi izmanto pašsajūtas uzlabošanai. Peldēšanās kā populārākā atbilde ir arī starp Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem, ko apstiprinājuši nedaudz vairāk nekā 40% no tur dzīvojošajiem.

Vecumā no 18 līdz 49 gadiem sportošanai ir lielākā nozīme labākai pašsajūtai vasarā – tā norādījuši vidēji 29% no aptaujātajiem. Sportošana pašsajūtu vasarā visbiežāk uzlabo Rīgas iedzīvotājiem – 26%, Pierīgas – 22% un iedzīvotājiem Zemgalē – 20%.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt dārzā strādāšana iecienītākā ir 60 līdz 74 gadus veco iedzīvotāju vidū – 45% apstiprinājuši, ka dārza darbi uzlabo viņu pašsajūtu, 13% šajā vecumā vasarā apmeklē ģimenes ārstu un veic reizi gadā nepieciešamās analīzes. Dārzā strādāšana populārākā pašsajūtas uzlabošanai ir iedzīvotājiem Vidzemē – 46%, Latgalē un Zemgalē – 41%, Kurzemē – 36%.

Tāpat 61-65% vecumā no 50 līdz 74 gadiem teikuši, ka pašsajūtas uzlabošanai vasarā uzturā daudz iekļauj augļus, ogas un dārzeņus. Reģionu griezumā visos reģionos vienlīdz daudz – vairāk nekā puse – iedzīvotāju pašsajūtas uzlabošanai vasarā šādi papildina savu vasaras ēdienkarti.

Aptauja veikta 2023. gada jūlijā, aptaujājot 1001 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.