Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Apvienotais saraksts”: skolu slēgšana nedrīkst būt saistīta ar pedagogu algām

Skolu tīkla reorganizācija nedrīkst būt saistīta ar pedagogu atalgojuma grafika apstiprināšanu. Lai īstenotu algu palielinājumu solītajā apmērā, lauku reģionos būtu jāslēdz aptuveni 200 izglītības iestāžu. Nav objektīvu datu par skolu optimizācijas lēmuma sekām uz reģionālo attīstību, tādēļ politiskais spēks “Apvienotais saraksts” – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija” (AS) skolu tīkla optimizāciju plānotajā apmērā šobrīd nevar atbalstīt, portālu informēja politiskā spēka pārstāve Līga Bulmeistere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pedagogu atalgojuma jautājumu nedrīkst sasaistīt ar skolu tīkla optimizāciju. Skolu tīkla optimizācijā jābūt tikpat individuālai pieejai katrai skolai, kādu vēlamies katram skolēnam ikdienā. Jāanalizē ne tikai kvalitātes rādītāji un kvantitatīvie dati par skolu, bet jāņem vērā, kāda vecuma skolēni mācās izglītības iestādē, cik tālu ir nākamā skola, vai attiecīgajai skolai pietiks telpu visiem skolēniem, vai pedagogi nebūs pārslogoti, cik ilgu laiku skolēni pavadīs ceļā uz un no skolas, vai un kādas kvalitātes transports pieejams skolēnu pārvadāšanai, vai skola īsteno kādu unikālu programmu vai nodrošina īpašu atbalstu skolēniem. Par šiem reorganizācijas vai skolas slēgšanas procesiem noteikti jābūt diskusijai ar vecākiem un skolēniem,” norāda Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja biedrs Česlavs Batņa.

“Aicināsim savus partnerus valdībā vienoties par skolu tīklu katrā pašvaldībā atbilstoši stingri izstrādātiem kritērijiem (piemēram, lauku skolu saglabāšanai pierobežā ir jāvērtē arī valsts drošības aspekts) un sasniedzamajiem mērķiem, par kuriem panākta vienošanās ar Latvijas Pašvaldību savienību,” informē AS frakcijas vadītājs Edgars Tavars.

AS nostāja pausta, balstoties uz radušos situāciju, ka izmaiņas normatīvajos dokumentos par pedagogu minimālās algas pieaugumu ir apstiprinātas, bet pedagogu algas pieauguma grafiks nav apstiprināts. Šonedēļ Ministru kabineta darba kārtībā netika iekļauts Ministru kabineta rīkojums par pedagogu algu grafiku, kā to paredz 2022.gada 17.septembra Ministru kabineta lēmums: “Ministru kabineta rīkojuma projektu “Par pedagogu zemākās mēneša darba samaksas likmes pieauguma grafiku laikposmam no 2023.gada 1.septembra līdz 2025.gada 31.decembrim” skatīt Ministru kabinetā likumprojekta par vidēja termiņa budžeta ietvaru un likumprojekta par valsts budžetu kārtējam gadam sagatavošanas un izskatīšanas procesā, ņemot vērā valsts budžeta finansiālās iespējas un aktuālo sociālekonomisko situāciju valstī.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai īstenotu algas pieaugumu no šā gada 1.septembra, pašvaldībām ir jāreorganizē skolu tīkls, citādi ar pašlaik piešķirto finansējumu algas pieaugumu nevarēs nodrošināt.

Foto:LSM

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

  1. Bauskas novadā 2022 gadā piedzimuši 282 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bērni , tātad 2029 gadā vajadzēs max 14 pirmās klases, 7 ir Bauskā 3 vajag Iecavā 2 Vecumniekos 2 Rundālē VISS pārējās vajag OPTIMIZĒT , jau tagad vadībai jākasa pauri , nav normāli , ka klasē 4-5 bērni , saprotu , ka tālu jāmēro ceļš uz skolu , bet tāda ir valsts politika , bēdīgi , bet fakts.

  2. Likvidēt 30 procentus skolu! Pie varas ir valsts ienaidnieki! Kā viņi maskējās pirms vēlēšanām, kā muldēja!

    6
    1
  3. Kāda vēl Pilsrundāle, Iecava un Vecumnieki? Ja 282 bērni, pieņemsim kādi 10 vai vairāk pārcelsies uz citu pilsētu vai valsti, tad paliek 272, ja tagad komplektē klases Bauskā ar 24 skolēniem, tad sanāk, ka Bauskā var visas klases iebīdīt -11 klases. Tātad Ģimnāzijā četras (var jau mēģināt visas dzirdēju, ka Ādažos ir 11 pirmās klases), 2. vidusskolā 4 klases un pamatskolā trīs klases. Nevajag ne Iecavu, ne Vecumniekus, ne Rundāli – visu uz centru Bauska un basta. Būs reāls ietaupījums un skolotājiem algas kā ministriem 🙂

  4. Bērnu neesamība pirmkārt ir stipras un prognozējamas ekonomikas neesamība, valsts parāds, fiksās idejas, banku patvaļa utt. Valdošās partijas ir vainīgas pie tautas un valsts “vadāmā” kraha.

  5. Lūk, te ir viens eksemplārs “apnika gan”, kas liecina par attieksmi pret skolotājiem – un ministrene Čakša te pirms kāda laika fantazēja par skolotāja darba prestižu, lai profesijai piesaistītu jauniešus! Uz redzēšanos, ja daļai sabiedrības ir tāda attieksme pret skolotājiem! Baigais profesijas prestižs sabiedrībā!!!

  6. Tautas partija mūžam dzīva! Galvenais tautas partijas princips par lielākajiem kretīniem amatos nav atcelts.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.