Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Arhibīskaps Vanags: Vajadzīgs atjaunots redzējums par to, ko nozīmē būt Latvijas pilsonim

Ir vajadzīgs atjaunots redzējums par to, ko nozīmē būt Latvijas pilsonim, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas mājaslapā publicētajās pārdomās Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā pauž arhibīskaps Jānis Vanags.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan gads esot noritējis līdzīgi kā citi, tomēr visus notikumus cauraužot viens vārds – karš. “Ukrainas tauta un bruņotie spēki ir uzņēmuši sitienu, kurš citādi būtu trāpījis Latviju un Eiropu. Taču arī citā ziņā viņu cīņa ir mūs atbrīvojusi. Kaut kas ir mainījies pat gaisā, ko elpojam. Latvija ir nopurinājusi apziņas važas, ko bija pametis sen padzītais režīms. Beidzot esam ķērušies klāt lietām, ar ko ilgi vilcinājāmies,” saka luteriskās baznīcas galva.

Viņš arī norāda, ka Ukrainas brīvības karam pievienojās karš Svētajā zemē un sabangoja visu pasauli.

Neesot skaidri redzams, kā beigsies kari un kurp tie aizvedīs, taču esot pārtraukts idilliskais stāsts par cilvēci, kas tikai progresē, pieaug piemīlībā un gudrībā un dodas pretī arvien labklājīgākai nākotnei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tagad 21.gadsimts solās būt brutālāks par iepriekšējo, cilvēces dziļumos ir sakustējusies kāda pirmatnēja dziņa un pošas lielai pretstāvei, domā Vanags. “Vai esam gatavi? Vai vismaz gatavojamies,” jautā arhibīskaps.

Šo gatavošanos viņš aicina sākt ar pateicību Dievam par savu valsti. Viņš aicina novērtēt, cik liels dārgums ir brīvā Latvija.

Arhibīskaps uzsver, ka viss pašlaik kļūst nopietnāks, skaidrāks, savā ziņā pat vienkāršāks, un mums ir jāmainās līdzi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ne mūri, bet vīri ir pilsētas aizstāvji. Ir vajadzīgs atjaunots redzējums par to, ko nozīmē būt Latvijas pilsonim. Ko nozīmē vārdi – ilgtspējīga Latvijas nācija? Kādiem mums jātop, lai nosargātu savu zemi kā vietu, kur ir labi būt?” savās pārdomās valsts svētkos dalās arhibīskaps Vanags.

Foto: aprinkis.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Es esmu pateicīgs Latvju Dieviem: Dievam Pērkonam, Dievietei Laimai un Dievietei Mārai. Latvija ir ideāla valsts. Paldies!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.