Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Atsevišķu pašvaldību lēmumus aizliegt azartspēles Plešs sauc par lētu priekšvēlēšanu populismu

Atsevišķu pašvaldību lēmumi aizliegt azartspēles pašvaldības teritorijā ir lēts priekšvēlēšanu populisms, jo lēmumi ir pretēji likumam, otrdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atzina vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc viņa paustā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) uzdevums ir nodrošināt pašvaldību pārraudzību, ko dara neatkarīgi no tā, kāda veida saistošos noteikumus pašvaldība izdod.

“Šos te apstākļus drīzāk var raksturot kā lētu priekšvēlēšanu populismu, jo mēs redzam, ka vairākās pašvaldībās, piemēram, Ādažos, Limbažos, arī Cēsīs ir apzināti pieņemti lēmumi, kas ir pretēji likumam,” apgalvoja politiķis.

Viņš uzsvēra, ka nav iespējams aizliegt visā pašvaldības teritorijā kādu noteiktu komercdarbības veidu. “Tikpat labi pašvaldības vēlētos aizliegt alkoholu tirgot visā pašvaldības teritorijā,” piebilda Plešs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš uzteica Salaspils novada vietvaru, kas “bez skaļiem paziņojumiem” un atbilstoši likumiem esot pieņēmusi lēmumu par azartspēļu ierobežojumu novadā. “Ir dažādi ceļi, kādā veidā pašvaldība līdz leģitīmiem ierobežojumiem var nonākt,” sacīja politiķis.

Pēc viņa paustā, pērn VARAM izvērtējusi aptuveni 1400 saistošo noteikumu, par 300 bijuši iebildumi, ko pašvaldības arī esot labojušas.

Jau ziņots, ka VARAM Cēsu novada domei lūgusi atcelt Teritorijas plānojuma 2016.-2026.gadam grozījumos iekļauto punktu par azartspēļu vietu izveidošanas aizliegumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Cēsu novada dome 10.februārī izdevusi Teritorijas plānojuma 2016.-2026.gadam grozījumus, kas ietver grafisko daļu un teritorijas izmantošanas noteikumus. Grozījumu 45. punkts paredz, ka Cēsu novadā aizliegts izveidot azartspēļu organizēšanas vietas – spēļu zāles un kazino, izņemot gadījumus, kad spēļu zāli plānots atvērt četru vai piecu zvaigžņu viesnīcās, kuru numuru skaits nav mazāks par 15.

“Likums neparedz tiesības pašvaldībai noteikt aizliegumu visā novada teritorijā, bet to var atrisināt, norādot vietas, kur spēļu zāles ir aizliegtas,” tā lūgumu atcelt plānojuma 45.punktu pamatoja VARAM.

Cēsu novada domes Finanšu komitejas deputāti esot lēmuši izņemt 45. punktu par azartspēļu vietu aizliegumu no teritorijas plānojuma, norāda Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš-Eglītis. Cēsu novada dome ar grozījumiem ir darbojusies ilgi, ir piesaistītas uzņēmēju un arī privātās investīcijas, un atsevišķos gadījumos grozījumi ir ļoti nepieciešami, pamato Egliņš-Eglītis, piebilstot, ka grozījumi ir svarīgi ekonomiskajos un tautsaimniecības aspektos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par jaunu azartspēļu vietu veidošanu aizliegumu atsevišķās funkcionālajās zonās lems Cēsu novada domes sēdē ceturtdien, 19.maijā, izskatot iespējas šādu noteikumu iestrādāt jaunā novada teritorijas plānojumā.

Kā primāro iemeslu iecerei aizliegt azartspēļu vietu izveidi Cēsu novadā domes priekšsēdētāja vietnieks norādīja rūpes par iedzīvotājiem un viņu atkarību mazināšanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.