Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Baznīcu nakts un Atvērto baznīcu diena norisināsies maija beigās

Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies 27.maijā, tajā pašā dienā rīko arī “Atvērto baznīcu dienu”, liecina informācija Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīcas (LELB) mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikviena draudze 27.maijā ir aicināta turēt savu dievnamu atvērtu viesiem no plkst.10. Baznīcu dalības reģistrācija vienotajā pieteikuma anketā būs obligāta, un tā sāksies martā.

Baznīcu nakts un atvērto baznīcu dienas tēma šogad būs “Dzīvība”. Tēmu esot iedvesmojušas pārdomas par Jēzus sacīto svēto rakstu Jāņa evaņģēlijā: “Es esmu nācis, lai tām būtu dzīvība un būtu pārpārēm”.

Mājaslapā norādīts, ka dzīvības tēma evaņģēlija gaismā paver iespējās pārdomāt un sarunāties par cilvēka dzīvības cieņu, svētumu un mērķi mūsu laikmeta izaicinājumu un pārbaudījumu kontekstā, starp kuriem ir gan Krievijas teroristiskais karš pret Ukrainu, gan cilvēka cieņas apdraudējumi ārējā mierā dzīvojošās Eiropas valstīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzās iespējai draudzēm plānot “Baznīcu nakts” vakara programmu, LELB aicina baznīcas visos novados atsaukties dalībai arī notikumā “Atvērto baznīcu diena”. Dievnama atvērtība esot viens no misijas veidiem.

Papildus LELB aicina brīvprātīgajiem pieteikties pasākumu kalpošanas komandai. Tiek gaidīti novadu koordinatori, vizuālo un informatīvo materiālu maketētāji, kā arī nepieciešams ir atbalsts informatīvo vēstuļu un preses relīžu sagatavošanā, sadarbībā ar medijiem un novadu pašvaldībām. Brīvprātīgā darba intensīvākais laiks būs aprīlī un maijā.

Attēlā – “Baznīcu nakts” sarīkojums Budbergas Sv. Pāvila evanģēliski luteriskajā baznīcā pagājušā gada maijā. Foto no draudzes albuma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.