Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Centrālajā laboratorijā” iedzīvotāji jau pierakstās oktobrim paredzētās kvotas ietvaros

Iedzīvotāji valsts apmaksāto pakalpojumu saņemšanai  pierakstās “Centrālās laboratorijas” izveidotajā rindā, un jau šobrīd pacienti tiek reģistrēti oktobrim paredzētās kvotas ietvaros. Nepietiekamā valsts finansējuma dēļ no 2023. gada 15. septembra “Centrālā laboratorija” minētos laboratoriskos izmeklējumus sniegs valsts apmaksātās kvotas ietvaros, kas iedzīvotājiem būs pieejami rindas kārtībā, portālu informēja “Centrālās laboratorijas” pārstāve Daina Vārpiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atzīmēja, ka “Centrālā laboratorija” novērtē Veselības ministrijas spertos soļus sasāpējušās situācijas risināšanai un rasto  iespēju saņemt samaksu par laboratorijas pakalpojumiem, kuri veikti  2023. gadā  pirmajos  sešos mēnešos virs kvotas.

Tomēr, analizējot pieprasījumu pēc valsts apmaksātājiem laboratoriju pakalpojumiem otrajam pusgadam, jau šodien ir prognozējams, ka Veselības ministrijas piešķirtie 3 176 637 eiro šo pakalpojumu  finansējumam papildus, samaksu virs kvotas veiktiem izmeklējumiem pilnā apmērā nenosegs.

“Kamēr netiks saņemtas rakstveida garantijas, ka mēs patiešām saņemsim samaksu arī par visu paveikto darbu turpmāk, esam spiesti rīkoties ļoti piesardzīgi un apkalposim pacientus piešķirtā finansējuma ietvaros,” apliecina „Centrālās laboratorijas” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa. Ņemot vērā radušos situāciju, no 15. septembra, lai neveicinātu kvotas pārstrādi, “Centrālā laboratorija” veidos gaidīšanas rindu un pieņems pacientus tikai valsts apmaksātas kvotas ietvaros.  Aicinājumu nesniegt pakalpojumus virs valsts piešķirtās kvotas “Centrālajai laboratorijai” nosūtījis arī Nacionālai veselības dienests.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Centrālā laboratorija” analīžu veikšanai jau līdz augusta beigām bija izmantojusi valsts atvēlēto gada finansējumu  visam 2023. gadam. Iemesls tam ir valsts budžeta nepārdomātā plānošana, nepiešķirot veselības aprūpes iestādēm, ģimenes ārstiem un ārstiem speciālistiem finansējumu, pamatojoties uz iepriekšēju gadu pieprasījuma statistikas analīzi. Tā kā finansējums 2023. gadā piešķirts reālajam iedzīvotāju pieprasījumam acīmredzami nepietiekamā apmērā, valsts apmaksātajiem pakalpojumiem nauda beidzas katra mēneša 10.-15. datumā. Lai kliedētu mītus, paskaidrojam, ka “Centrālā laboratorija” valsts apmaksātās analīzes sniedz par valsts noteiktu tarifu, kas ir vienāds valstij piederošajām laboratorijām un privātajām laboratorijām. Salīdzinot Latvijas valsts tarifus ar Igaunijas valsts noteiktajiem tarifiem, redzams, ka Igaunijas tarifi ir augstāki.  

Uz šo brīdi “Centrālā laboratorija” joprojām nav saņēmusi pilnu samaksu par 2022. gadā veiktajām analīzēm.

Lai no 2023. gada 15. septembra saņemtu valsts apmaksātos laboratorijas pakalpojumus analīžu nodošanai, jāpierakstās rindā, zvanot uz“ Centrālā laboratorijas” tālruņa numuru 67334433. “Centrālās laboratorijas” sniegtie maksas pakalpojumi arī turpmāk būs pieejami jebkurā tās filiālē bez minētā pieraksta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Bet apbedīšanas birojiem kvotu nav – cik piesakās tik apkalpo – kā tā = veselībai kvotas = zārkiem nav? SARUNĀTS VM ORGANIZĒTS BIZNESS?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.