Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

CFLA apstiprinājusi piecus reģionu industriālo parku un teritoriju attīstīšanas projektus

Atveseļošanas fonda (AF) projektu atlasē, kur pašvaldībām un komersantiem nacionālas nozīmes industriālo parku un teritoriju infrastruktūras attīstīšanai bija paredzēti 80 miljoni eiro, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) apstiprinājusi piecus projektus ar kopējām AF investīcijām vairāk nekā 77 miljonu eiro apmērā, aģentūru LETA informēja CFLA pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AF programmā, kas vērsta uz nacionālas nozīmes industriālo parku izveidošanu ārpus Rīgas reģiona, tādējādi mazinot reģionālās attīstības atšķirības starp Rīgas reģionu un pārējo Latvijas teritoriju, kopumā bija iesniegti deviņi projekti.

Ņemot vērā, ka projektos prasītais AF investīciju apmērs – 124 miljoni eiro – bija lielāks par pieejamo atbalstu programmas ietvaros, proti, 80 miljoniem eiro, projekti tika izvērtēti konkursa kārtībā. Katram plānošanas reģionam konkursa sākumā pieejamais AF finansējums bija 20 miljoni eiro.

CFLA apstiprinājusi Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes projektu publisko ielu infrastruktūrai “Liepājas industriālā parka teritorijas attīstība 1.kārta” ar AF finansējumu 10 miljonu eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apstiprināts arī Daugavpils pilsētas pašvaldības projekts publiskās infrastruktūras izbūvei un ražošanas ēkas celtniecībai “Austrumlatvijas viedo tehnoloģiju un pētniecības centra (ALTOP) Industriālā parka izveide”, kuram AF finansējums ir 17,13 miljoni eiro.

Tāpat apstiprināts Valmieras novada pašvaldības projekts industriālo laukumu, publisko stāvlaukumu, pievadceļa, dzelzceļa pievadceļa un iekšējā dzelzceļa tīkla infrastruktūrai “Valmieras industriālā parka attīstība” ar AF finansējumu 20 miljoni eiro.

Finansējumu saņems Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Centrālā pārvalde” projekts publisko ielu infrastruktūrai “Zemgales industriālā parka attīstība, I kārta” ar AF finansējumu 20 miljonu eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat CFLA apstiprinājusi Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils osta” projektu publiskās infrastruktūras izbūvei un ražošanas ēkas celtniecībai “Nacionālas nozīmes industriālā parka izveide Ventspilī” ar AF finansējumu 10 miljonu eiro apmērā.

Divi projekti projektu iesniegumu izvērtēšanas periodā tika atsaukti, savukārt vēl divos pieņemti lēmumi par nosacījumu neizpildi. CFLA lēmumus mēneša laikā var apstrīdēt Finanšu ministrijā.

Kā ziņots iepriekš, šajā programmā tiks atbalstīta jaunas industriālās teritorijas izveidošana vai esošās industriālās teritorijas attīstīšana, industriālo pieslēgumu ierīkošana, pievedceļu atjaunošana vai ierīkošana pie industriālajām teritorijām un komercdarbības mērķiem paredzēto ražošanas ēku un ar tām saistītās infrastruktūras attīstīšana. Projektus var īstenot visā Latvijā, izņemot Rīgas plānošanas reģionu.

Foto: Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Lai Bauska piedalītos, kādam būtu jābūt gatavam kaut ko darīt un reāli piedalīties.
    Diemžēl mūsu administrācija kopā ar iedzīvotājiem, kuriem nekad nekas nav labi, visus iepriekšējos darīt gribētājus ir veiksmīgi atbaidījuši.

    Tā vietā tagad “na!” jums pilsētas centrā Lidl, kura būvniecība čakarēs dzīvi visiem un no kura pienesums vai reāla pievienotā vērtībā ir nekāda.

    9
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.