Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

CVK aicina pieteikties darbam EP vēlēšanu iecirkņu komisijās

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) aicina iedzīvotājus pieteikties darbam Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirkņu komisijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja CVK, pašvaldības ir sākušas vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļu kandidātu pieteikšanās izsludināšanu darbam vēlēšanu iecirkņu komisijās EP vēlēšanām.

CVK aicina vēlētājus, īpaši jauniešus, būt aktīviem un pieteikties darbam pašvaldību veidotajās vēlēšanu iecirkņu komisijās. Tieša dalība demokrātisko procesu – vēlēšanu norises nodrošināšanā ļaus ne tikai gūt vērtīgu pieredzi, bet arī stiprināt pilsonisko līdzdalību, norāda vēlēšanu komisijā.

Piemēram, Rīgas vēlēšanu komisija apliecinājusi vēlmi vismaz 50 vēlēšanu iecirkņos no 158 pašvaldībā izveidotajiem vēlēšanu iecirkņiem piesaistīt darbā studentus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldību vēlēšanu iecirkņu komisijas ir jāizveido vismaz 60 dienas pirms vēlēšanu dienas jeb līdz 9.aprīlim un kandidātu pieteikšanās darbam šajās komisijās jāizsludina ne vēlāk kā līdz 10.martam. Tādēļ CVK aicina interesentus sekot līdzi paziņojumiem pašvaldību domes informācijas sniegšanas vietās, tajā skaitā, pašvaldību mājas lapās.

Tiesības pieteikt un izvirzīt savus pārstāvjus iecirkņa komisijā ir reģistrētām politiskām partijām vai reģistrētu politisko partiju apvienībām; ne mazāk kā desmit vēlētājiem; attiecīgās valstspilsētas vai novada vēlēšanu komisijas loceklim. Katras politiskās partijas vai partiju apvienības, vēlētāju grupas vai vēlēšanu komisijas locekļa izvirzīto un pieteikto kandidātu skaits katrā iecirknī nedrīkst būt lielāks par septiņiem.

Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju, kurš prot latviešu valodu, kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība, kurš nav pieteikts vēlēšanās par deputāta kandidātu vai nav pilnvarotā persona deputātu kandidātu saraksta iesniegšanai un kurš nav EP, Saeimas vai attiecīgās pašvaldības domes deputāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komisijas darbinieks nevar būt citas vēlēšanu vai iecirkņu komisijas loceklis, izņemot gadījumu, kad pašvaldību vēlēšanu komisija drīkst pildīt iecirkņa komisijas pienākumus.

Latvijā kopumā EP vēlēšanām ir izveidoti 945 vēlēšanu iecirkņi.

EP vēlēšanas paredzētas jūnija sākumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.