Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Dabas muzejs aicina piedalīties iniciatīvā «Meklējam Latvijā lielākos skudru pūžņus»

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā top izstāde par skudrām, mudinot pievērst lielāku uzmanību šo īpašo kukaiņu dzīvei un nozīmei Latvijas dabā. Gatavojoties izstādei, ikviens dabas draugs tiek aicināts iesaistīties foto iniciatīvā «Meklējam Latvijā lielākos skudru pūžņus», informē Latvijas Nacionālā dabas muzeja (LNDM)
komunikācijas nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidro LNDM speciālisti, skudras ir viena no izplatītākajām kukaiņu dzimtām. Tās dzīvo lielās, labi organizētās kolonijās. Skudru dzimtai ir raksturīga labi attīstīta darbu sadale un komunikācijas sistēma. Vienas no atpazīstamākajām ir mežskudras, kas dzīvo saulainās vietās būvētās ligzdās jeb skudru pūžņos. Tā ir tikai redzamā daļa, jo tikpat liela celtnes daļa atrodas arī pazemē. Vienā pūznī var sadzīvot pat vairāk nekā miljons skudru.

Iniciatīvas mērķis ir aicināt sabiedrību iesaistīties dabas vērošanā un datu sniegšanā, tādējādi veicinot sabiedrības interesi  par Latvijas dabas daudzveidību un aizsardzību, kā arī veidojot izpratni par dabā notiekošajiem procesiem, cilvēka vietu un lomu tajos.

Īstenojot iniciatīvu, LNDM cer iegūt datus par skudru pūžņiem Latvijā un dot iespēju sabiedrībai iesaistīties Latvijas Nacionālā dabas muzeja izstādes veidošanā. Labākās fotogrāfijas ar Latvijā lielākajiem skudru pūžņiem, iespējams, tiks iekļautas arī topošajā izstādē „SKUDRA”, kas Dabas muzejā būs skatāma gada nogalē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedalīties var ikviens interesents, kurš pastaigas laikā atradis lielu skudru pūzni un to nofotografējis.

LNDM speciālisti akcentē – skudru pūzni fotografējot, ir svarīgi tam nenodarīt nekādu kaitējumu. Fotogrāfijas, kurās varēs konstatēt jebkādu skudru pūžņiem nodarītu kaitējumu, iniciatīvā vērtētas netiks.

Noteikumi

  1. Fotogrāfiju uzņemšanas vieta – Latvija.
  2. Iniciatīvā drīkst piedalīties ikviens interesents no 18 gadu vecuma.
  3. Fotogrāfiju objekti – skudru pūžņi savvaļā.
  4. Viens dalībnieks drīkst iesniegt vienu digitālu fotogrāfiju.
  5. Fotogrāfija var būt uzņemta ar fotokameru vai mobilo ierīci.
  6. Lai gūtu priekšstatu par pūžņa izmēru, fotogrāfijā vēlams iemūžināt arī cilvēku, kurš stāv blakus pūznim drošā, aptuveni pusmetra attālumā, tādējādi neapdraudot pūžņa struktūru.
  7. Fotogrāfijas uzņemtas līdz 31.07.2023.
  8. Fotogrāfijas iesniedzējam ir jābūt fotogrāfijas autoram. Piedaloties iniciatīvā, pieteicējs apliecina, ka ir iesūtītās fotogrāfijas autors.
  9. Piedaloties iniciatīvā, pieteicējam jānorāda savs vārds, uzvārds, e-pasta adrese un fotogrāfijā redzamā skudru pūžņa atrašanās vieta, vismaz novada līmenī.

Fotogrāfiju iesniegšana

Fotogrāfijas ar norādi – Iniciatīvai „Meklējam Latvijā lielākos skudru pūžņus” līdz 31.07.2023. 23.59 pēc Latvijas laika jāiesniedz elektroniski, sūtot uz e-pastu: info@lndm.gov.lv.

Fotogrāfiju vērtēšana

Iesniegto darbu vērtēšanu veiks Latvijas Nacionālā dabas muzeja entomologi. Vērtēšanā tiek ievērotas personas datu aizsardzības prasības.
Netiks vērtētas fotogrāfijas, kurās varēs konstatēt jebkādu skudru pūžņiem nodarītu kaitējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Avots: www.dabasmuzejs.gov.lv

Publicitātes foto: LNDM arhīvs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.