Svētdiena, 8. marts
Dagmāra, Marga, Margita
weather-icon
+4° C, vējš 0.45 m/s, R vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Gada sākumā lielākas algas bijušas Mieriņai, Grasbergam un Smiltēnam (2)

Saeimas deputātiem vislielāko algu 2026. gada janvārī saņēmusi Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS) – 7095,99 eiro, liecina publiskā informācija.

Otrā lielākā alga janvārī bijusi Jānim Grasbergam (NA) – 5468,56 eiro, bet trešajā vietā ierindojas Edvards Smiltēns (AS) ar 5317,49 eiro. Tālāk seko Raivis Dzintars (NA) ar 5280,30 eiro un Andris Šuvajevs (P), kurš janvārī nopelnījis 5089,05 eiro.

Starp lielākajiem atalgojuma saņēmējiem minami arī Jānis Vucāns (ZZS) ar 5017,92 eiro, Andrejs Judins (JV) – 4989,72 eiro, kā arī Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV) un Agnese Krasta (JV), kuras katra saņēma 4948,80 eiro.

Saeimas deputāti par darbu saņem atalgojumu no valsts budžeta līdzekļiem. Deputātiem, līdzīgi kā citām valsts amatpersonām, atalgojums tiek regulēts Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Parlamentāriešu atalgojumu pārskata katru gadu automātiski atbilstoši vidējās algas un inflācijas izmaiņām valstī. Deputāti var saņemt papildu atalgojuma daļu par noteikta amata pildīšanu Saeimas Prezidijā, frakcijās, komisijās un apakškomisijās.

Saeimas deputāta mēnešalga 2026. gadā ir 4330 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Deputāti nesaņem papildu piemaksas pie algas par piedalīšanos Saeimas un komisiju sēdēs, delegācijās vai deputātu grupās. Deputātiem neizmaksā prēmijas.

Parlamentāriešiem kompensē izdevumus, kas radušies, realizējot savas deputāta pilnvaras. Viņiem ir iespēja saņemt īres un transporta izdevumu kompensāciju. Kompensāciju sistēma veidota tā, lai tie deputāti, kuri ievēlēti no attālākiem novadiem, būtu vienlīdzīgā situācijā, piemēram, ar rīdziniekiem.

Maksimāli pieļaujamais kompensācijas apmērs tiek noteikts atkarībā no dzīvesvietas. Jo tuvāk Rīgai dzīvo deputāts, jo mazāks ir iespējamās kompensācijas apmērs.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri (2)

mjā
10:38 08.03.2026
Vislielākās algas tieši tiem, bez kuriem mierīgi varētu iztikt. Viņu pienesums valstij - apaļa nulle.
Pieredze
11:27 08.03.2026
Vazelins šodien ir dārgs. Pilnīgi piekrītu. Vajag,vajag.

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.