Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Gaso”: Ieguldījumi dabasgāzes sadales sistēmā neietekmēs pakalpojuma tarifus

Dabasgāzes sadales sistēmas operatora AS “Gaso” plānotie ieguldījumi dabasgāzes sadales sistēmā neatstās ietekmi uz pakalpojuma tarifiem, liecina kompānijas attīstības plāns 2024.-2033.gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gaso” norāda, ka kompānija ir izvērtējusi desmit gadu attīstības plānā ietverto ieguldījumu ietekmi uz tarifiem un secinājusi, ka tādas nebūs.

Aprēķins veikts saskaņā ar attīstības plāna izstrādāšanas laikā spēkā esošo Dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifu aprēķināšanas metodiku un atbilstoši spēkā esošai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes 2022.gada 29.augusta apstiprinātajai Kapitāla izmaksu uzskaites un aprēķināšanas metodikai.

Jau ziņots, ka “Gaso” sadales sistēmas pakalpojumu nodrošināšanā un uzlabošanā 2024.-2033.gadā plāno investēt kopumā 105,4 miljonus eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Attīstības plānā norādīts, ka vidēji “Gaso” turpmākajos desmit gados plāno investēt aptuveni 11 miljonus eiro gadā. Tostarp lielākās investīcijas plānotas 2028.gadā – 11,7 miljoni eiro un 2027.gadā – 11,5 miljoni eiro, kamēr vismazāk plānots investēt 2025.gadā un 2033.gadā – pa 9,3 miljoniem eiro.

“Gaso” ir vienīgais dabasgāzes sadales sistēmas operators Latvijā. Kompānija nodrošina dabasgāzes tīklu drošību, tehniskos pakalpojumus un dabasgāzes patēriņa uzskaiti.

“Gaso” izveidota 2017.gada nogalē, nodalot “Latvijas gāzes” sadales sistēmas darbību un izpildot Eiropas Savienības un valsts prasības par dabasgāzes sadales sistēmas neatkarības nodrošināšanu. Savukārt 2023.gada jūlija beigās par “Gaso” vienīgo īpašnieci kļuva Igaunijas “Eesti Gaas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma pamatkapitāls ir 39,9 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Foto: LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.