Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Idejas zelta rudens baudīšanai Latvijā

Kad daba nemanot sāk krāsoties tikai rudenim raksturīgi izteiksmīgajās krāsās, ir laiks doties baudīt gleznaino Latvijas dabu un pavadīt aktīvas brīvdienas kopā ar ģimeni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra kopā ar piedzīvojumu kompāniju “PostNos” piedāvā idejas aktivitātēm un Latvijas tūrisma pērlēm, kuras vērts redzēt šajā rudenī.

Piedāvātās apskates vietas izvēlētas no spēles ”Pievelc Latviju tuvplānā!” maršrutiem, kuros dalībniekiem savā starpā jāsacenšas par lielāko punktu skaitu, meklējot apslēptus kodus apskates objektos un atbildot uz spēles lietotnē uzdotajiem jautājumiem.

Cieceres dabas taka Kurzemē. Foto: kurzeme.lv

Kurzeme

Maršrutā Tukums–Skrunda, starp Tukumu un Saldu, atrodas ainaviskā parkā ieskautā Remtes muižas pils. Rudens laikā muižas pils apkārtne un parks ar tajā esošajiem skaistajiem tiltiņiem pārvēršas par klusu un romantisku pastaigu vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt netālu no Saldus atrodas arī Cieceres ezera skatu tornis, no kura paveras burvīgs skats uz ezeru un plašo apkārtni.

Saulrieta laikā apkārtējo koku dzeltenās lapas mirdz kā ugunī.

Vēl viena īpaša vieta netālu no Saldus ir Zvārdes baznīcas drupas. Baznīca savulaik atradusies Zvārdes aviācijas mācību poligona teritorijā, kļūstot par mērķi aviācijas lidotājiem. Neskatoties uz baznīcas likteni, šodien dabas ieskautās baznīcas drupas kļuvušas neticami skaistas un apskates vērtas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iebraucot Saldū, ir vērts piestāt Saldus pilskalnā, no kura paveras krāšņs skats uz Saldus ezeru un pilskalnu. Pilsētas centrā labiekārtota Cieceres dabas taka nesteidzīgām un rāmām pastaigām, baudot rudens lapu krāsas.

Iesakām ieplānot braucienu arī uz Skrundu, kurā izveidota ainaviska pastaigu taka gar Ventas upes krastu un Skrundas pilskalnu. Taka ir izgaismota, tāpēc romantiska pastaiga iespējama pat diennakts tumšajā laikā.

Pēc piepildītās dienas pavadiet nesteidzīgu atpūtu greznajā Skrundas muižā, kuras restorāna piedāvājums neliks vilties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgale

Maršruts Nereta–Jaunjelgava ļaus tuvāk iepazīt Sēliju. Kā viena no apskates vietām, kuru iesakām apmeklēt, ir Jāņa Jaunsudrabiņa muzejs ”Riekstiņi”. Muzejs ar savu autentisko vidi ļauj apmeklētājiem izjust rakstnieka bērnu dienu pasauli, kas aprakstīta ”Baltajā grāmatā”. Izstaigājiet arī muzeja teritorijā rudens ieskautās meža takas.

20 minūšu brauciena attālumā var baudīt gleznainus skatus no 167 metrus augstā Borīšu kalna skatu torņa uz Saukas dabas parku un tā centrālo objektu – Saukas ezeru.

Viena no Latvijas līdz šim neatklātajām pērlēm ir Gārsenes ciems, kas bagāts ar rosīgiem cilvēkiem un dabas skaistumu. Ciema centrālais objekts ir greznā Gārsenes pils, kas tiek dēvēta par Sēlijas pērli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rekomendējam izstaigāt pils plašos gaiteņus, apskatīt zilganbalto podiņu krāsni, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, un, iespējams, izdosies sajust arī pils spoka klātbūtni.

Pēc pils apmeklējuma ieelpojiet rudeni pastaigā pa labiekārtotajām takām, kas vijas gleznainajā Dienvidsusējas senlejā. Pastaigas patiks gan lieliem, gan maziem, jo upes līkumi, tiltiņi, piknika vietas un citi objekti pārgājienu padarīs interesantu un aizraujošu.

Pēc jauniem iespaidiem ir vērts doties arī uz Jaunjelgavu, kur kuģītis “Baltā kaza” vizina ceļotājus pa Daugavu un darbojas arī kā pārceltuve no Jaunjelgavas uz Skrīveriem. Kuģītis kursē reizi stundā katru dienu laikā no pulksten 8 līdz 12, vēlāk tas interesentus vizina ar iepriekšēju pieteikšanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārceļoties otrpus Daugavai uz Skrīveriem, iesakām viesoties jau izsenis izslavētājā “Klidziņā”, kur var gan baudīt gardu maltīti, gan nakšņot un atpūsties SPA.

Foto: visitmadona.lv

Vidzeme

Maršrutā Gulbene–Koknese izbaudīsiet gleznaino Vidzemes apkārtni no augstākā kalna Latvijā – Gaiziņkalna. Varat paviesoties arī Piebalgas porcelāna fabrikā un tās radošajā darbnīcā izmēģināt porcelāna apgleznošanu ar profesionālām krāsām. Lai pieteiktu meistarklasi, zvaniet pa tālr. 28451800.

Turpat Inešos, Vecpiebalgas muižas senā kalpu mājā, iekārtota mājīga sveču darbnīca, kur var izliet smaržīgas dabīgā vaska sveces. Kamēr sveces sacietē, apskatiet skaisto muižas kompleksu. Lai pieteiktos apmeklējumam, zvaniet pa tālr. 22080211.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieplānojiet laiku pavadīt arī Vidzemes augstienes vienā no skaistākajām vietām “Braki”, kur savulaik dzīvojis Rūdolfs Blaumanis.

Muzeja plašajā teritorijā pieejami gan izglītojoši pasākumi bērniem, gan dabas takas ar burvīgiem skatiem uz Vidzemes plašumiem.

Turpat Ērgļos var nobaudīt pusdienas atjaunotās Ērgļu dzelzceļa stacijas restorānā. Saimnieki piedāvā arī dažādas interesantas aktivitātes, ieskaitot elektrisko velosipēdu nomu.

Latgale

Maršruts Jēkabpils–Balvi būs piemērots dabas vērotājiem, jo īpašs ar vairākām dabas takām gan mierīgai, gan aktīvākai laika pavadīšanai pie Latvijas lielākā ezera Lubāna. Turklāt rudens ir īstais laiks putnu vērošanai, jo putnu migrācijas laikā redzēsiet lielāko sugu skaitu. Tādēļ atliek paņemt līdzi tālskati un doties uz Lubāna mitrāja informācijas centru, kura zinošā komanda dalās interesantos faktos par ezerā un dabas liegumā redzamajām putnu sugām, kā arī piedāvā doties organizētā putnu vērošanas tūrē pa mitrāja teritoriju un skatu torņiem.

Vecākiem ar bērniem izstrādāta aizraujoša orientēšanās pastaiga, kas pašiem mazākajiem dabas vērotājiem kopā ar vecākiem ļaus interesantā veidā iepazīt dabas lieguma daudzveidīgo augu un dzīvnieku valsti.

Savukārt tiem, kuriem patīk mierīga atpūta pie dabas, iesakām nesteidzīgi izstaigāt 1,2 kilometrus garo Teirumnīku purva taku pa purva laipu un priežu silu.

Pārgājiena beigās iekuriniet ugunskuru un sarīkojiet kārtīgu pikniku ar līdzņemtajām maizītēm. Ja braucat uz garākām brīvdienām, turpat var arī pārnakšņot, pašiem saimniekojot, sev pagatavojot maltīti mājīgā virtuvē un uz ezeru lūkojoties no plašas terases.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.