Sestdiena, 6. decembris
Nikolajs, Niklāvs, Niks, Nikola
weather-icon
+6° C, vējš 0.45 m/s, D vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Jānis Akmentiņš florbola pasaules čempionātā gūst vārtus

Latvijas U-19 florbola izlases dalībnieks Jānis Akmentiņš šodienas, 11. maija, priekšpusdienā atgriezās no piektā pasaules čempionāta, kas risinājās Somijas pilsētā Turku. Baušķenieks valstsvienībai palīdzēja izcīnīt piekto vietu.

Izlases treneris Ainārs Zelčs atzīst, ka ir apmierināts ar šādu rezultātu: «Tikai pie datora sēžot, šķiet, ka viss notiek vienkārši. Es labi zinu junioru izlašu spēku samērus. Mans princips ir īpaši neizcelt nevienu, jo florbolā svarīgs komandas spēks.»U-19 izlase ir atkārtojusi vīriešu valstsvienības panākumu mačā par piekto vietu, pieveicot Norvēģijas līdzaudžus ar rezultātu 6:4. Pasaules čempionu godā atkal Zviedrijas izlase, kas pieveica Somijas florbolistus. Bronzas medaļas izcīnīja Šveice, kas apakšgrupas spēlē pieveica Latvijas juniorus. Ceturtajā vietā ierindojās Čehijas izlase. Cīņā par piekto vietu Latvijas izlase rezultātu atklāja devītajā minūtē, bet otrā perioda sākumā baušķenieks Jānis Akmentiņš dubultoja pārsvaru. Pēc diviem periodiem tas bija minimāls – 3:2 pārsvars. Izšķirošo cīņas posmu mūsējie juniori sāka veiksmīgi, gūstot divus vārtus. Norvēģu divi metieni arī bija veiksmīgi. Uzelpot mūsējie varēja vien pusotru minūti pirms pamatlaika beigām, kad tika gūti sestie vārti. Jānis, raksturojot čempionāta norisi, atzina, ka smagākā ir bijusi pirmā diena, kad vajadzēja sacensties ar Zviedrijas izlasi: «Šī komanda ir ļoti, ļoti spēcīga, meistarībā ievērojami pārspēj citas izlases. Ar Šveici bija laba spēle. Divas reizes bumbiņa trāpīja pa vārtu pārliktni. Šveicieši mūs nebiedēja, jo vienu reizi viņus bijām pieveikuši. Cīņā ar Dānijas izlasi guvām uzvaru. Arī tā ir laba līmeņa komanda. Visas četras spēles prasīja daudz izturības, nogurums vēl nedaudz jūtams.» Savulaik J. Akmentiņš cītīgi trenējās futbolā, bet nemaz nenožēlo, ka nomainījis to ar florbolu. Akmentiņu ģimenē jaunākais dēls Jānis turpina vidējā brāļa labo piemēru. Māris ir bijis trīs reizes iekļauts Latvijas pieaugušo izlasē. Akmentiņu ģimenei ar pasaules junioru čempionātu šī sezona vēl nav beigusies. Sporta namā «Mēmele» Bauskā 17. maijā notiks Latvijas jaunatnes čempionāta finālspēles. Pulksten 17.30 Daiņa Akmentiņa U-16 grupas trenētie audzēkņi sacentīsies par zeltam medaļām.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.