Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jelgavā sāk Zemgales industriālā parka attīstību

Jelgavas pašvaldība maijā izsludinās iepirkumu projektam “Zemgales industriālā parka attīstība, I kārta”. Tā gaitā tiks pārbūvēti Atmodas, Lapskalna un Slokas ielas posmi, izveidoti jauni ielu posmi, lai savienotu Atmodas ielu ar Dobeles šoseju, kā arī atjaunots asfalta segums Meiju ceļā. Šis būs viens no vērienīgākajiem pēdējā laika projektiem pilsētā, kas tuvākajos gados būtiski mainīs šo pilsētas rajonu, informēja Jelgavas pašvaldības sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība vienošanos par ES fonda projekta īstenošanu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru parakstīja 1. februārī. Kopējās projekta izmaksas ir 23 968 935,45 eiro – 20 miljoni eiro ir ES Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējums, 3 968 935,45 eiro ir Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta mērķis ir attīstīt infrastruktūru Zemgales industriālā parka teritorijai un investoru piesaistei, kā arī sekmēt jaunu darba vietu ar augstu pievienoto vērtību radīšanu. Parka teritorijā perspektīvi varētu attīstīties tādas nozares kā zināšanu ietilpīga bioekonomika, viedā enerģētika, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas.

Jelgavas domē norāda, lai teritorija attīstītos, ir jāsakārto transporta infrastruktūra, kas nodrošinās piekļuvi industriālajam parkam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Realizējot šo projektu, uzlabos pilsētas četru ielu posmu satiksmes un inženierkomunikāciju infrastruktūru 4,16 kilometru garumā:

– pārbūvēs Atmodas ielas posmu līdz Lapskalna ielai, tostarp izbūvējot divus jaunus ielas posmus 810 metru garumā, lai savienotu Atmodas ielu ar Dobeles šoseju. Ielā tiks pārbūvēti arī lietusūdens kanalizācijas tīkli, ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli, apgaismojums, kā arī izbūvēts elektronisko sakaru tīkls un autostāvvietas;

– pārbūvēs Lapskalna ielas posmu no Slokas ielas līdz Zvejnieku ielai, tostarp plānota jauna ielas posma izbūve 46 metru garumā, iekļaujot lietusūdens kanalizācijas tīklu aku pārbūvi un pievadu izbūvi, ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu, apgaismojuma un elektronisko sakaru tīklu izbūvi un pārbūvi;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– pārbūvēs Slokas ielas posmu no Meiju ceļa līdz Lapskalna ielai, iekļaujot lietusūdens kanalizācijas tīklu aku pārbūvi un pievadu izbūvi, ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu, apgaismojuma un elektronisko sakaru tīklu izbūvi un pārbūvi.

Savukārt Meiju ceļa posmā no Satiksmes ielas līdz 1. līnijai tiks atjaunots asfaltbetona segums, kā arī pārbūvētas lietusūdens kanalizācijas tīklu akas un izbūvēti pievadi, izbūvēts ūdensapgādes un kanalizācijas tīkls, apgaismojums un pārbūvēti elektronisko sakaru tīkli.

Būvdarbi sāksies jau šogad.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Bauska tik muļļā un muļļā. Tā aru nekas nav veikta, izņemot ceļu. Province paliek province

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.