Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

FOTO: Jelgavā sākas 24.Starptautiskais ledus skulptūru festivāls

Ar vairāk nekā 60 ledus objektiem, ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumu dueļiem un plašu izklaides programmu Jelgavā no 3. līdz 5.februārim notiks jau 24. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls. Jāņa Čakstes bulvārī, Pasta salā un brīvdabas koncertzālē “Mītava” 32 profesionāli tēlnieki no 12 valstīm kals un slīpēs 80 tonnas kristāldzidra ledus, lai atklātu savu redzējumu par senajām dievībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Katru gadu, izvēloties tēmu festivālam, saskaramies ar zināmu izaicinājumu – ir svarīgi, lai tā būtu skatītājiem interesanta un lai mākslinieki varētu izpausties radoši, demonstrējot tehnisko virtuozitāti. Šoreiz tēlniekus aicinājām vizualizēt senās dievības un to nozīmi dažādās kultūrās. Dievības ir mītiskas un nedaudz mistiskas, taču tajā pašā laikā mūsu senči tām ticēja, paļāvās. Tātad tas ir kaut kas netverams un zināmā mērā līdzīgs ledum, kas ļauj attēlot vizuālās ilūzijas un izgaist izkūstot,” saka pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics.

Foto:jelgava.lv

Pirms festivāla notikušajā skiču konkursā žūrija izvēlējās 30 labāko darbu autorus, kuri pārstāv rekordlielu valstu skaitu. Tēlnieki no 12 valstīm – Indonēzijas, Mongolijas, Čehijas, Lielbritānijas, Somijas, Nīderlandes, Vācijas, Īrijas, Ukrainas, Polijas, Lietuvas un Latvijas – veidos 45 konkursa ledus skulptūras. 15 no tām būs komandu darbs, bet 30 veidos mākslinieki individuāli. Daudzi mākslinieki Jelgavas festivālā piedalīsies pirmo reizi.

Darbs pie ledus skulptūru tapšanas sākās 30. janvārī un turpinājās līdz 2. februārim. Pasta salā no 30 tonnām ledus trīs dienu laikā veidotas skulptūras kategorijā par tēmu “Senās dievības”. Tēlnieki radīja tādus tēlus kā Minotauru, Zaļo Taru, Šamani, Pērkonu un citas dievības, mitoloģiskas būtnes, kas laika gaitā spējušas iekarot un būt daļa no dažādu tautu kultūrām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komandu skulptūru veidošanai konkursa dalībnieki izmantoja divus lielus ledus blokus – katru 210x110x50 centimetrus lielu jeb divas tonnas speciāli saldēta pārtikas ledus bez gaisa burbuļiem, kas kūst krietni lēnāk kā dabā sastopamais ledus. Katra komandas skulptūra tika veidota individuālā teltī, lai to mazāk skartu laikapstākļi.

Foto:jelgava.lv

Šī festivāla jaunums ir tas, ka individuālās skulptūras būs astoņas reizes lielākas, salīdzinot ar iepriekšējiem festivāliem. Mākslinieki individuālās skulptūras veidos no lielā ledus bloka, kas ir 1,8×1,1 metru liels un 50 centimetru biezs.

J.Čakstes bulvārī būs izvietotas 30 individuālās konkursa skulptūras. Tās papildinās arī lielformāta ledus fotoskulptūras, kuras veidos tēlnieks Kārlis Īle. Savukārt Pasta salā ērti būs apskatāmas komandu skulptūras, fotoobjekti, ledus bārs un paraugdemonstrējumu laikā izveidotās skulptūras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brīvdabas koncertzālē “Mītava” būs paraugdemonstrējumu duelis, uz skatuves simboliski sacenšoties diviem tēlniekiem. Tur notiks arī festivāla koncertu programma.

Dodoties uz festivālu ar savu transportu, vēlams iepriekš noskaidrot ērtāko stāvlaukumu. Autovadītāji aicināti izmantot navigācijas lietotni “Waze”, kurā būs pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem. Tāpat jāizvērtē piemērotākais pasākuma apmeklējuma laiks, jo festivāls piedāvā arī daudzveidīgas izklaides iespējas un koncertprogrammu. Piemēram, rīta cēliens vairāk piemērots ģimenēm ar bērniem, jo paredzētas ne tikai rotaļizrādes, bet arī iespēja apmeklēt dažādas atrakcijas.

Festivāla viesi aicināti apmeklēt arī citus Jelgavas tūrisma objektus, tostarp Svētās Trīsvienības baznīcas torni un Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeju, kam būs pagarināts darba laiks. Ar visiem tūrisma piedāvājumiem festivāla laikā var iepazīties mājaslapā www.jelgava.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 3.februāra ieejas biļete pieaugušajiem maksās 10 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 5 eiro, bet ģimenes biļetes cena būs 20 eiro. Bērniem līdz septiņu gadu vecumam ieeja festivālā ir bez maksas.

Biļetes ir derīgas arī elektroniskā veidā, tās uzrādot mobilajā ierīcē, tādējādi tās nav jāizdrukā. Tiešsaistē tās iespējams iegādāties gan iepriekšpārdošanā, gan festivāla laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.