Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jelgavas ielās patrulē policisti no ASV

Jelgavā līdztekus ierastajiem policistiem ielās septembrī varēja manīt arī policistus no ASV. Šādu sadarbību paredz pērn noslēgtais sadraudzības līgums ar Indiānas štata Karmela pilsētu, šodien ziņo Zemgales reģionālā televīzija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maiks Morlejs un Anna Vazkveza no ASV pēdējās divas nedēļas patrulēja ar vietējiem Jelgavas policistiem pilsētas ielās, šādi gūstot pieredzi, ko aizvest līdzi uz savu dzimto Indianas štata Karmelas pilsētu.

“Cilvēki vērtē šeit kultūru un tradīcijas augstāk nekā Amerikā, tas ir tas, ko es vairāk vēlētos Amerikā,” pieredzē dalījās ASV Indiānas štata Karmelas pilsētas patruļpolicijas oficiere Anna Vazkveza.

“Varbūt tas ir atkarīgs no kultūras, kā cilvēki redz dzīvi, komunicē un te dzīvo. To bija jauki pieredzēt un redzēt reakcijas starp policistiem un vietējiem iedzīvotājiem, to respektu, tas liekas svarīgi, tā ir atslēga visam,” atzīmēja ASV Indiānas štata Karmelas pilsētas policijas detektīvs Maiks Morlejs.

Karmelas policijas štābā ir 142, bet Jelgavā 152 policijas darbinieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja Jelgavā vidēji diennaktī ir aptuveni 30 izsaukumi, tad Karmelā tie var būt 200 pat līdz 300.

Patrulēšanā, protams, ir savas atšķirības.

Foto: jelgava.lv

“Kopumā es teiktu diezgan līdzīgi. Nianses ir atšķirīgas. Piemēram, te vienmēr ir divi cilvēki mašīnā, drošībai, savukārt Amerikā es braucu viena patrulēt, pat nakts stundās,” salīdzināja Anna Vazkveza.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ASV policijas pārstāvji slavē arī mūsu tehnoloģisko aprīkojumu. “Viena no lietām, ko es te ievēroju, piemēram, ka Valsts policijas mašīnās ir datoraprīkojums un 360 grādu kameras, kas fiksē visu apkārt, un tas ir katrā mašīnā, mums mājās vien uz 16 mašīnām tikai viena ir šādi aprīkota. Tā kā es teiktu, ka tehnoloģijas pat te ir labākas. Es domāju, ka par to mums būs jārunā ar savu priekšniecību, ko uzlabot tuvākajos gados. Biju pārsteigts to redzot,” norādīja Maiks Morlejs.

Jelgavas un Karmelas pilsētu sadraudzības programmā šovasar Karmelā patrulēja arī Jelgavas policisti Alvis Ločmelis un Vilnis Neiders, vērojot policistu ikdienu tur.

“Tur ir mierīga pilsēta, principā tāpat kā Jelgavā, kaut kādi mazie pārkāpumi ir, bet tas ir arī viss,” sacīja Jelgavas pašvaldības policijas Medicīniskās atskurbtuves priekšnieks Alvis Ločmelis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mums bija iespēja būt blakus viņiem un, kad situācija palika drošāka, mēs varējām pieiet tuvāk un apskatīt visu, ko mēs gribējām,” pastāstīja Jelgavas pašvaldības patruļpolicijas inspektors Vilnis Neiders.

Arī Jelgavas policisti slavē tehnisko nodrošinājumu, kāds ir vietējai Karmelas pilsētas policijai.
“Viņi var no rīta iekāpt mašīnā un pēc maiņas izkāpt no mašīnas, neaizbraucot uz policijas departamentu, jo viņi visu var izdarīt no mašīnas ar visām tehnoloģijām pieejamām. Mums ir jābrauc uz savu policijas departamentu, lai uzrakstītu ziņojumus,” atzīmēja Vilnis Neiders.

Abas pilsētas – Jelgava un Karmela – jau tagad ir pārliecinātas, ka iesāktā sadarbība un pieredzes apmaiņa turpināsies.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.