Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Jelgavas novada pašvaldības deputāti pieņēmuši lēmumu slēgt Sesavas pamatskolu

Jelgavas novada pašvaldības deputāti pieņēmuši lēmumu slēgt Sesavas pamatskolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sēdē par lēmumu balsoja 11, pret – četri, divi deputāti atturējās, bet viens nebalsoja interešu konflikta dēļ.

Pret skolas slēgšanu iebilda deputāts Andris Ozoliņš (LZP), norādot, ka attālums deviņi kilometri līdz tuvākajai Elejas vidusskolai, uz kuru plānots turpmāk vest Sesavas pamatskolas skolēnus, rēķināts no skolas, ne no skolēnu dzīves vietām. Viņš aicināja Sesavas pamatskolu pārveidot par Elejas vidusskolas filiāli, atstājot skolu tur, kur tā ir.

Normatīvo aktu, kas noteiktu skolu kritērijus un slēgšanas kārtību, vēl nav, bet “mēs jau slēdzam skolu”, bilda Uldis Ainārs (JV). Pašlaik ir tikai Ministru kabinetā pieņemtais Izglītības ministrijas kompleksais ziņojums. Tāpat neesot skaidrs, kas notiks ar darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolu likvidējot, visi darbinieki tiks atlaisti, skaidroja Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Strūberga. Skolā turpmāk atradīsies bērnudārza “Kamenīte” filiāle, kurai darbniekus pieņems šīs iestādes vadība.

Kā LETA jau ziņoja, pēdējo piecu gadu laikā Sesavas pamatskolā pamatizglītības programmā izglītojamo skaits sarucis no 82 līdz 66 skolēniem.

Savukārt pirmsskolas izglītības programmā izglītojamo skaits iepriekšējos gados ir nostabilizējies un uz 2024.gada 1.janvāri ir 51 izglītojamais – deviņi sešgadīgie, 14 piecgadīgie, 13 četrgadīgie un 15 bērni vecumā no 1,5 līdz 4 gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, mācības Sesavas pamatskolā uzsāk apmēram 50% no pirmsskolas beidzējiem, bet pārējie dodas uz Elejas vidusskolu un atsevišķi bērni uz Pilsrundāles vidusskolu, pauž pašvaldībā. Elejas vidusskola ir deviņu kilometru attālumā, Pilsrundāles vidusskola – 12 kilometru attālumā Bauskas novadā.

Sesavas pirmajai skolai ir krietni vairāk par 130 gadiem, taču tad skolu simbolizēja rija vai lielāka istaba, tāpēc precīzu adresi vairs nevar nosaukt, teikts skolas interneta vietnē.

Ēka, kurā pašlaik atrodas skola, celta 1966.gadā. Realizējot dažādus projektus un pateicoties labvēļiem, jaunu izskatu ieguvušas visas klases, kabineti, bibliotēka, gaiteņi. 2010.gadā tika veikts skolas ēkas energoefektivitātes projekts, finansēts ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta atbalstu. Skolā ir datorklase, labiekārtots sporta laukums, jauna sporta halle, kurā 2015.gada janvārī atvērta trenažieru zāle. Atjaunotas telpas pirmsskolai.

Kopš 2021.gada novadu reformas Jelgavas novada pašvaldībā slēgta viena skola – Salgales pamatskola 2022.gadā, informē pašvaldībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.