Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šonakt notiks pāreja uz ziemas laiku: pulksteņa rādītāji būs jāpagriež stundu atpakaļ

Naktī uz svētdienu, 29. oktobri, pulksten 4 Latvijā, pulksteņa rādītājus pagriežot par vienu stundu atpakaļ, notiks pāreja no vasaras uz ziemas laiku, portālu informēja Ekonomikas ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrijā skaidroja, ka Latvijā kārtību, kādā notiek pāreja uz vasaras laiku, nosaka Ministru kabineta (MK) 2010. gada 26. oktobra noteikumi Nr.1010 „Par pāreju uz vasaras laiku”. Tajos ir noteikts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.3 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.4 – par vienu stundu atpakaļ.

Vienlaikus ar MK noteikumiem ir pārņemtas Eiropas Parlamenta un Padomes 2001. gada 19. janvāra direktīvas 2000/84/EK par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku prasības, kas nosaka vienotu vasaras laika sākumu un beigas visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

2018. gadā Eiropā aktualizējās jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību. Šis jautājums ieguva vēl lielāku aktualitāti 2019. gadā, kad Eiropas Parlaments balsoja par sezonālās laika maiņas pārtraukšanu no 2021. gada. Tomēr, neskatoties uz šiem soļiem virzībā uz pārmaiņām, diskusijas Eiropas Savienības līmenī ir nonākušas strupceļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas nostāja šajā jautājumā joprojām ir palikusi nemainīga – Latvija atbalsta priekšlikumu pārtraukt sezonālo laika maiņu un pēc jaunā regulējuma pieņemšanas būtu gatava pāriet uz vasaras laiku (GMT+3) un tajā palikt pastāvīgi.

Lai noskaidrotu pašreizējo situāciju par šī jautājuma aktualitāti un iespējamo virzību, 2023. gada vasarā Ekonomikas ministrija organizēja tikšanos ar Eiropas Komisijas atbildīgajiem pārstāvjiem. Sarunās tika noskaidrots, ka šobrīd Eiropas Komisijā aktīvas diskusijas par šo jautājumu ir pārtrauktas citu prioritāšu dēļ. Vienlaikus arī dalībvalstu vidū joprojām nav skaidrības par laika joslu izvēli pēc priekšlikuma stāšanās spēkā. Visaptveroša ietekmes novērtējuma trūkums šobrīd norāda uz nepietiekamu dalībvalstu atbalstu šīs tēmas aktualizēšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. KAD BEIGS SPĒLĒTIES AR TO PULKSTEŅU LAIKA GROZĪŠANU. TAS CILVĒKIEM NAV VESELĪGI . TAS JAUTĀJUMS ARĪ JAUNAJAI VIENOTĪBAI – KARIŅAM = KUR TAVA NOSTĀJA VISUS 5 PREMJERA GADUS? NEKĀDA… Varbūt jaunā premjere kaut ko darīs šis lietas labā! ES CERU!

  2. Ja jau būtu vēlējusies darīt, tad laiks pietika, lai pieņemtu lēmumu par laika negrozīšanu. Kādam tas ir izdevīgi.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.