Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ķekavas pašvaldība aicina valsts augstākās amatpersonas steidzami rīkoties vardarbības mazināšanai skolās

Ķekavas pašvaldība aicina valsts augstākās amatpersonas steidzami rīkoties vardarbības mazināšanai skolās, savā mājaslapā informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ķekavas novada pašvaldība valsts augstākajām amatpersonām nosūtīja ierakstītu vēstuli ar prasību steidzamības kārtā pilnveidot normatīvo regulējumu vardarbības mazināšanai izglītības iestādēs. 

Vēstuli parakstījuši 656 Ķekavas novada izglītības iestāžu pedagogi un audzēkņu vecāki, kā arī vairāki simti Bauskas, Jelgavas, Mārupes, Salaspils, Olaines un citu novadu izglītības nozares profesionāļu un iedzīvotāju. 

Tāpat savu atbalstu šai iniciatīvai aizvien var paust ikviens vietnē “manabalss.lv”. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstule adresēta Latvijas Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam, Ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV), Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un tiesībsargam Jurim Jansonam, kā arī informatīvā kārtā Latvijas Pašvaldību savienībai, Latvijas Izglītības vadītāju asociācijai un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai.

Lai mazinātu vardarbību izglītības iestādēs, Ķekavas novada pašvaldība aicina steidzamības kārtā pieņemt grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, nosakot tiesības izglītības iestādei aizdomu gadījumā pārbaudīt skolēna somu.

Izglītības likumā esot nepieciešami grozījumi, paredzot skaidru rīcību vardarbības pret pedagogu vai citu izglītojamo gadījumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Ministru kabineta noteikumos, esot jāpiešķir tiesības direktoram kopā ar starpinstitucionālo sadarbības padomi noteikt, kādos gadījumos skolēns mācās attālināti.

Tāpat tiek rosināts likumdošanā noteikt reālu vecāku atbildību, ja tie nerisina sava bērna uzvedības problēmas un neinformē skolu, ja bērns var radīt draudus cita veselībai un drošībai. 

Ja skolēns bijis vardarbīgs, izglītības iestādei jābūt tiesīgai izslēgt audzēkni no skolas, neliedzot iespēju turpināt izglītības apguvi tālmācības formā, par ko atbildību tad uzņemtos vecāks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, šo aktivitāti pašvaldība uzsāka pēc tam, kad sociālajos medijos plaši izplatījās video no Ķekavas vidusskolas, kur mācību iestādes telpās kāds 9.klases skolēns piekāva citu skolas audzēkni.

Ķekavas vidusskolas direktore Sandra Pugovka ar Ķekavas novada domes atbalstu izdeva rīkojumu, kas kautiņa iniciatoram līdz lietas apstākļu noskaidrošanai mācību viela jāapgūst attālināti. Notikušo izmeklē Ķekavas novada bērnu tiesību aizsardzības sadarbības grupa, kurā darbojas pašvaldības policijas, sociālā dienesta, bāriņtiesas un pašvaldības izglītības pārvaldes darbinieki.

Savukārt Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere norādījusi, ka risinājums noteikt mācības attālināti vardarbīgiem skolēniem ir samērīgs, ja izglītības iestāde attālinātās mācības organizē tā, ka izglītojamam ir nodrošināta iespēja attālināti piedalīties mācību stundās.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.