Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

KEM nodrošinās iespēju iedzīvotājiem turpināt saņemt atbalstu videi draudzīgu automobiļu iegādei

Klimata un enerģētikas ministrija (KEM) ir sagatavojusi grozījumus Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) ietvaros apstiprinātajā atbalsta programmā bezemisiju (elektromobiļu) un mazemisiju (ārēji lādējamu hibrīdauto) automobiļu izmantošanas veicināšanai, lai nodrošinātu papildu finansējuma pieejamību iedzīvotājiem videi draudzīgu automobiļu iegādei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumu projekts šonedēļ tiks nodots starpministriju saskaņošanai un paredzēts to iesniegt izskatīšanai Ministru kabineta sēdē tuvāko divu nedēļu laikā, portālu informēja ministrijā.

Ministrijā norāda, ka SIA “Vides investīciju fonds” (VIF) turpina pieņemt projektu īstenotāju – automobiļu tirgotāju – sniegto informāciju par iedzīvotāju iesniegtajiem pieteikumiem atbalsta saņemšanai. Pieejamais  finansējuma apjoms atbalsta programmas ietvaros uz šī gada 14.aprīli bija ap 159 tūkst. eiro. Plašāk skatīt šeit.

Šajā summā nav iekļauts noraidīto, atsaukto un nerealizēto projektu pieprasītais finansējums, kas veido ap 3,5% no kopējā pieejamā finansējuma apjoma un, kas attiecīgi palielina šobrīd pieejamo finansējuma apjomu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“EKII (“Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta”) ietvaros apstiprināto atbalsta programmu par videi draudzīgu automobiļu iegādi regulāri analizējam, t.sk. ņemot vērā sabiedrības interesi un tirgus apstākļus , nepieciešamības gadījumā veicot tajā pilnveidojumus. Pērn veicām būtiskas izmaiņas  – palielinot gan atbalsta programmas darbības laiku, gan atbalsta programmas ietvaros pieejamo finansējuma apjomu, gan atbalsta apmēru iedzīvotājiem, kā arī sniedzot papildu atbalstu iedzīvotājiem, kuriem ir piešķirta Latvijas Goda ģimenes apliecība, veicinot pārvietošanos ar klimatam draudzīgiem automobiļiem par zemākām ikdienas izmaksām auto uzturēšanā. Izmaiņas atbalsta programmā ir  veicinājušas straujāku intereses palielināšanos no iedzīvotājiem, īpaši daudzbērnu ģimenēm. Piemēram, aptuveni 30% no saņemtajiem atbalsta pieteikumiem veido tieši daudzbērnu ģimenes.

Savukārt šobrīd ir plānots veikt grozījumus gan attiecībā uz pieejamā finansējuma apjoma palielinājumu, gan arī mazināt atbalstāmas automašīnas cenu griestus atbalsta saņēmējiem, izslēdzot atbalstu luksusa automobiļu segmentam. Tas sniegs iespēju atbalsta programmas priekšrocības izmantot plašākam iedzīvotāju lokam. Vienlaikus pozitīvi ir vērtējama situācija, ka šobrīd kopumā tirgū elektromobiļu modeļu klāsts palielinās un cenas ir būtiski zemākas, nekā pirms pāris gadiem,” norāda klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis

EKII ir atbalsta programma, kuras mērķis ir veicināt globālo klimata pārmaiņu novēršanu, finansējot elektromobiļu un ārēji lādējama hibrīdauto iegādi. Plašāk ar atbalsta programmu “Emisijas kvotu izsolīšanas instruments” (EKII), var iepazīties mājaslapā www.ekii.lv.

Foto: Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Žēl tikai, ka visi šo auto tirgotāji jau cenai ir pielikuši klāt šo “atbalstu” un realitātē pircējs neko neiegūst 🙂

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.