Piensaimnieku kooperatīvs “Piena loģistika”, kurā biedres ir arī saimniecības no Bauskas novada, šī gada pirmajā pusgadā strādāja ar 24,745 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, aģentūru LETA informēja “Piena loģistika” pārstāvji.
Tāpat uzņēmuma pārstāvji norāda, ka “Piena loģistika” pērn palielināja savāktā piena apjomu par 10%, sasniedzot 55 910 tonnas.
“Piena loģistikas” padomes priekšsēdētājs Jānis Ločmelis apgrozījuma un savāktā piena apjoma pieaugumu skaidro ar veiksmīgu kooperatīva ilgtermiņa attīstības stratēģiju, kurā “Piena loģistika” būtiski palielināja biedru skaitu, apvienojot 102 saimniecības, kā arī noslēdza ilgtermiņa sadarbības līgumus ar piena pārstrādātājiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.
Viņš uzsver, ka sadarbības ieguvēji galvenokārt ir kooperatīva piensaimnieki, jo, slēdzot ilgtermiņa līgumus, panākta iespēja “Piena loģistikas” biedriem nodrošināt cenu, kas ir līdzīga Eiropas vidējiem rādītājiem.
Tāpat Ločmelis min, ka, lai gan kooperatīvs sasniedzis labus rezultātus, nepieciešama aktīvāka sadarbība ar vietējiem piena pārstrādes uzņēmumiem, piebilstot, ka patlaban gandrīz pusi no piena apjoma “Piena loģistika” realizē Igaunijā un Lietuvā. Kaimiņvalstīs piensaimniecība attīstās ļoti strauji un tuvākajos gados pieprasījums pēc Latvijas piena varētu mazināties, bet konkurence pārstrādes segmentā palielināsies.
Tāpēc “Piena loģistika” aicina vietējos piena pārstrādātājus uz sarunām par iespējamo kopdarbību svaigpiena pārstrādē. Kooperatīva padomes priekšsēdētājs norāda, ka piena ražotājiem un kooperatīvam kopīgi jādomā, kā popularizēt un veidot atpazīstamību Latvijā ražotajiem piena produktiem, vienojoties par abpusēji izdevīgu sadarbību, stiprinot nozari kopumā.
“Piena loģistika” valdes priekšsēdētājs Andris Ozoliņš uzsver, ka Eiropas piena ražotāji arvien vairāk pievērš uzmanību kvalitātes un uzturvielu rādītājiem, tostarp, piena taukiem un olbaltumvielām. Ņemot vērā augošo pieprasījumu pēc pilnpiena produktiem ar augstu piena un olbaltumvielu saturu, arī Latvijas piensaimniekiem, lai saglabātu produktu konkurētspēju tirgū, jāpiedāvā piens, kas atbilst aktuālajām tirgus tendencēm.
Viņš min, ka 2023.gadā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidējie rādītāji taukiem bija 4,11%, bet olbaltumvielām – 3,46%. Tāpēc, lai motivētu kooperatīva biedrus, kā arī veicinātu kvalitatīva, taukiem un olbaltumvielām bagāta piena iegūšanu, kas tuvotos ES valstu kvalitātes rādītājiem, “Piena loģistika” nolēmusi tuvoties ES vidējajiem rādītājiem un palielināt piemaksas biedriem par taukiem un olbaltumvielām.
“Firmas.lv” liecina, ka “Piena loģistika” 2023.gadā strādāja ar 38,507 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,9% mazāk nekā gadu iepriekš, bet kooperatīva peļņa samazinājās vairākkārt un bija 23 360 eiro.
“Piena loģistika” ir piena ražotāju kooperatīvs, kas strādā kopš 2015.gada. Tajā patlaban ir 102 biedri. “Piena loģistika” nodarbojas ar nepasterizēta piena iepirkšanu, piena loģistiku un tirdzniecību piena pārstrādes uzņēmumiem.
Foto un infografikas avots: kooperatīvs “Piena loģistika”.
Reklāma