Vairāku pašvaldību ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju un kapitālsabiedrību tīmekļa vietnēs un klientu iekšējās informācijas sistēmās izvietotā informācija klientiem bieži ir nepilnīga un sarežģīti uztverama, secinājusi Konkurences padome (KP).
Tostarp KP norāda, ka uzņēmumu sniegtā informācija diskriminē citus tirgus dalībniekus, radot atšķirīgus konkurences apstākļus un radot Konkurences likuma neatbilstību.
Šā gada pirmajā pusē KP konstatēja, ka kapitālsabiedrība SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” nesniedz pilnīgu informāciju uzņēmuma tīmekļa vietnē un iekšējā informācijas sistēmā par ūdenssaimniecības pakalpojuma sniedzēja sadarbības partneriem, kuri ir tiesīgi veikt ūdens patēriņa skaitītāju nomaiņu.
Pēc atkārtotas KP uzraudzības, “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” potenciālo Konkurences likuma neatbilstību ir novērsusi, tīmekļa vietnē un iekšējā informācijas sistēmā publicējot informāciju par visiem uzņēmuma sadarbības partneriem, tādējādi nediskriminējot citus tirgus dalībniekus un neapgrūtinot citu tirgus dalībnieku darbību tirgū.
Izlases veidā pārskatot citu ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju un pašvaldību kapitālsabiedrību, kas sniedz apsaimniekošanas pakalpojumus tīmekļa vietnes un veicot klientu iekšējās informācijas sistēmās klientiem pieejamās informācijas par ūdens patēriņa skaitītāju nomaiņu novērtējumu, KP ir secinājusi, ka tikai retos gadījumos informācija klientiem ir vērtējama kā pilnīga un skaidri saprotama.
Visbiežāk pakalpojumu sniedzēji neprecizē klientiem kārtību, kādā var veikt ūdens patēriņa skaitītāja nomaiņu, kā arī nenorāda visus pakalpojuma sniedzēja sadarbības partnerus, kuri ir tiesīgi veikt ūdens patēriņa skaitītāju nomaiņu.
KP norāda, ka publiskām personām – valstij, pašvaldībām un to kapitālsabiedrībām, tostarp pašvaldību kapitālsabiedrībām, kas sniedz ūdenssaimniecības pakalpojumus vai apsaimniekošanas pakalpojumus, tostarp veic ūdens patēriņa skaitītāju nomaiņu, ar savu rīcību ir aizliegts pārkāpt Konkurences likumā noteikto, nepamatoti ierobežojot brīvu konkurenci un diskriminējot citus tirgus dalībniekus.
KP papildus uzsver, ka atbilstoši Valsts pārvaldes iekārtas likumam publiskas personas kapitālsabiedrībām būtu jāatturas no tādu pakalpojumu sniegšanas, ko spēj nodrošināt privātā sektora uzņēmumi.
Reklāma