Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Krievija plānojusi anektēt Ukrainu līdz šī gada augustam

Birds fly over a damaged building in the Kherson region village of Arkhanhelske on November 3, 2022, which was formerly occupied by Russian forces. (Photo by BULENT KILIC / AFP)

Lielbritānijas Karaliskais apvienoto dienestu institūts (RUSI) ir publicējis pārskatu par karu Ukrainā, kur rakstīts par Krievijas gatavošanos šim karam un tās plāniem anektēt Ukrainu līdz šī gada augustam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Krivija plānoja sagrābt Ukrainu 10 dienu laikā, bet pēc tam okupēt šo valsti, lai padarītu iespējamu tās aneksiju līdz 2022.gada augustam,” teikts pārskatā.

Krievija sāka gatavoties iebrukumam 2021.gada pavasarī, kad pie Ukrainas robežas tika koncentrētas papildu armijas apakšvienības. Krievijas specdienestu ziņojumos bija teikts, ka Ukrainas sabiedrība ir “politiski apātiska” un neuzticas valsts vadībai.

RUSI atzīmēja, ka Krievijas militārā vadība bijusi pārliecināta par panākumiem. Krievijas armijas stratēģiskie uzdevumi bijuši: atņemt Ukrainai iespējas aizsargāties, iznīcinot tās gaisa spēkus, karafloti un pretgaisa aizsardzības līdzekļus; iznīcināt Ukrainas sauszemes spēkus, sasaistot tos Donbasā; likvidēt Ukrainas politisko un militāro vadību, ieņemt valsts galvenos politiskos un ekonomiskos centrus, maldināt Ukrainas vadību par iebrukuma laiku, vietu, uzdevumiem un mērogu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Agresorvalsts bruņotajiem spēkiem bija paredzēts iebrukt Ukrainā un 10 dienu laikā sagrābt visas lielās pilsētas, tostarp Kijevu. Pēc tam bija plānots sākt “stabilizācijas pasākumus” – iznīcināt “izkliedētos Ukrainas Bruņoto spēku grupējumus un nacionālistiskās pretošanās paliekas”, kā arī izveidot okupācijas administrācijas. Iespējamo protestu apspiešanā bija iecerēts iesaistīt Krievijas Nacionālās gvardes karaspēku.

Krievijas specdienesti arī sagatavojuši ukraiņu sarakstus, sadalot viņus četrās grupās. Pirmo grupu bija plānots likvidēt, otrajā grupā būtu represējamie un iebiedējamie, trešajā grupā būtu neitrāli noskaņotie, kurus iespējams pakļaut sadarbībai, bet ceturtajā grupā būtu jau gatavi iespējamie kolaboranti.

RUSI eksperti pārskatā atzīmēja, ka Krievijas specdienesti kļūdījušies, uzskatot, ka Ukrainas civiliedzīvotāju pretošanās būs minimāla. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. krievija “neplānoja” iebrukt arī Ukrainā! Kad februāra vidū Eiropā bija satraukums par karaspēka koncentrēšanu pie Ukrainas robežām un iespējamo karu, tad krievijas amatpersonas “nemeloja” un teica, ka nav nekādu plānu iebrukt Ukrainā!

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.