Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Kristīgā pasaule svin Pirmos Ziemassvētkus

Šodien Latvijā un citur kristīgajā pasaulē tiek svinēti Pirmie Ziemassvētki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

25. decembris jau kopš kristietības pirmsākumiem tiek svinēts kā Kristus dzimšanas diena, lai gan sākotnēji šajā datumā tika svinēta “saules atgriešanās” – pirmā diena, kad saule zemi apspīd nedaudz ilgāk kā iepriekšējā dienā. 25. decembris kristīgo Ziemassvētku svinēšanai izvēlēts, lai izkonkurētu kristietības pirmsākumos Romā populāro gaismas dieva Mitras kultu, kura atdzimšanas svētki tika svinēti ziemas saulgriežos.

Saskaņā ar Bībeles pētnieku viedokli Kristus ir piedzimis sešus mēnešus pirms Lieldienām, laikā, kad Izraēlā bija pietiekami silts, lai gani ar saviem lopiem varētu gulēt laukā, kā tas aprakstīts Jēzus piedzimšanas stāstā Bībelē, tātad – septembrī vai oktobrī. Šis fakts vēl vairāk apstiprina pieņēmumu, ka jau pašos kristietības pirmsākumos, gluži tāpat kā mūsdienās, bija populāri centieni integrēt kristīgās un pagāniskās tradīcijas.

Taču arī kristīgās tradīcijas šajā dienā ir atšķirīgas – pēc katoliskajām tradīcijām Ziemassvētku mielasts pēc gavēņa, kas ievērots adventes laikā, tiek rīkots tieši 25. decembrī, kamēr protestantu tradīcijās ciemiņi tiek mieloti 24. decembra vakarā.

Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Diez ka ziemassvetkus svin valdibas satanistu sekta…viniem tacu dieva nav. ..ja butu tad mes nebutu nonaksi tur kur esam..cilveku raditaa ellee…kai dievs atpestii no tas.

  2. Priecigus ziemasvetkus….nonemuet maskas.pirms tuvojieties dievam.no dieva tapat neviens nenoslepsies…sodien skaista ziemassvetku diena..nodomaju aiziesu uz kapiem apciemit saveejos.un ar dievu parunaties..piegaju pie krusta ar jezu mirstosu pie krusta.attelu.nodomaju ak dieva deel kadas saapees tu miri par mums cilvekiem..vai esam tavu sapju cienigi..piedod mums cilvecei musu grekus…sodien ir tava dzimsanas diena..prieka vests pasaulei lai atgadinatu par to ka esi pie mums nacis lai pestitu pasauli…tava dzimsana ir lielakaa davana mums..jo tu esi un paliksi muzigs..kaut muziga butu tava tava raditaa pasaule.paludzi mums.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.