Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā šogad reģistrēti jau 88 vilku uzbrukumi

Valsts meža dienests (VMD) šogad līdz 23.oktobrim reģistrējis 88 vilku uzbrukumus, kuros cietuši 479 mājdzīvnieki – aitas, kazas, suņi un liellopi, aģentūrai LETA pavēstīja VMD pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VMD norāda, ka, apsekojot notikumu vietas, dienesta speciālisti virknē gadījumu konstatējuši, ka preventīvie pasākumi ir veikti nepilnīgi.

Pie tādiem pieskaitāma ganību norobežošana ar vienu vai divām elektriskā gana stieplēm, ganības nožogotas tikai daļēji, gar upi vai grāvi žogu neierīkojot, vai arī žogā konstatēti bojājumi, pa kuriem var iekļūt plēsēji.

Pašlaik VMD ir apkopojis ieteikumus preventīvajiem pasākumiem, kas var novērst vilku un citu lielo plēsēju uzbrukumus mājlopiem. Vērā ņemtas Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” izstrādātās lielo plēsēju uzbrukumu pārbaudes vadlīnijas, Igaunijas kolēģu pieredze, kā arī dienesta klātienes pārbaudēs novērotās aizsardzības pasākumu nepilnības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus VMD Medību daļas speciālisti uzsver, ka neviens no preventīvajiem pasākumiem nesniedz pilnīgu drošības garantiju, tādēļ vērtīgi ir apvienot vairākus līdzekļus. Par efektīvāko aizsardzības pasākumu kopumu tiek uzskatīts pareizi uzstādīts un uzturēts elektriskais žogs kombinācijā ar sargsuņiem, kas pastāvīgi dzīvo kopā ar ganāmpulku.

Tāpat augsta efektivitāte ir arī metāla tīkla žogam, kas papildināts ar divām elektriskā gana stieplēm.

Vairāk informācijas par preventīvajiem pasākumiem var apskatīt VMD oficiālajā mājaslapā Medību sadaļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VMD norāda, ka 2023./2024.gada vilku medību sezonā līdz 23.oktobrim ir nomedīti 209 vilki, visvairāk Dienvidkurzemes, Centrālvidzemes un Ziemeļvidzemes virsmežniecību teritorijās.

Latvijā vilks ir īpaši aizsargājama ierobežoti izmantojama suga, kuru drīkst medīt stingri noteiktos apjomos, saglabājot labvēlīgu vilku populācijas stāvokli, atgādina VMD pārstāvji.

Šajā medību sezonā VMD noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 300 dzīvnieku apmērā, kas ir vilka sugas aizsardzības plānā noteiktais maksimālais pieļaujamais nomedīšanas apjoms.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VMD ir Zemkopības ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir nodrošināt meža un meža nozares ilgtspēju. VMD uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, ugunsdrošību un medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu, piedalās meža nozares politikas veidošanā un ieviešanā, īsteno meža ugunsdzēsību, uzrauga, kā noteiktās prasības ievēro tirgus dalībnieki, kas laiž tirgū kokmateriālus un koka izstrādājumus, kā arī tirgotāji un pārraudzības organizācijas.

Izmantots ilustratīvs foto no pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.