Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

LFAA: VM jaunā ideja par zāļu finansiālo pieejamību var nest 150 aptieku bankrotu reģionos

Veselības ministrijas jaunajā ziņojumā par zāļu finansiālo pieejamību paustās idejas panāks vismaz 150 reģionālo aptieku bankrotu tuvākajā laikā, pēc iepazīšanās ar Veselības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par zāļu finansiālo pieejamību lēš Latvijas farmaceitiskās aprūpes asociācija (LFAA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LFAA noraida ministrijas steigā virzīto Informatīvo ziņojumu par zāļu finansiālo pieejamību, jo tas nepilda tā pamatmērķi – padarīt iedzīvotājiem medikamentus pieejamus.

“Aptieku skaita samazināšanos visvairāk izjutīs iedzīvotāji reģionos. Pašlaik Latvija ir ekskluzīvā situācijā – farmaceitisko aprūpi mūsu valstī nodrošina gan lielie un mazie aptieku uzņēmumi, gan individuālās aptiekas, bet pieņemot šo nepārdomāto lēmumu, šāda situācija vairs nebūs iespējama, un varam pazaudēt farmaceitisko aprūpi pavisam, iedzīvotājiem laikā nesaņemot zāles, jo aptiekas vairs neatradīsies viņiem tuvumā,” uzsver LFAA izpilddirektore Kristīne Jučkoviča.

Asociācijas ieskatā Latvijā vēl aizvien trūkst aptverošas farmācijas politikas, kas paredz secīgas darbības un pārskatāmā nākotnē sasniedzamus nozares mērķus. Ziņojums nesatur ne nozares pozitīvu virzību uz farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu attīstību, ne konkrētus piedāvājumus farmaceita lomas primārajā veselības aprūpē stiprināšanai, kas ir akūti nepieciešami ne tikai farmācijā, bet arī veselības aprūpē Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka veselības ministra Hosama Abu Meri (JV) viena no prioritātēm ir panākt medikamentu pieejamības uzlabošanos iedzīvotājiem, gan attīstot medikamentu kompensācijas sistēmu un sarakstu, iekļaujot tajā arī jaunas un efektīvas zāles, gan pārskatot zāļu cenu veidošanas principus līdzīgi kā Lietuvā un Igaunijā. Viens no kvalitatīvas, drošas un ilgtspējīgas veselības aprūpes sistēmas pamatfaktoriem ir medikamentu pieejamība.

Pēc Veselības ministrijas sniegtās informācijas, notiek darbs pie konceptuālā ziņojuma, lai apzinātu būtiskākās problēmas par zāļu finansiālo pieejamību ietekmējošiem faktoriem un sniegtu risinājumus iedzīvotājiem nepieciešamo medikamentu pieejamībai.

Foto:Pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. Visu dara,lai laukos likvidētu skolas,pastus, medpunktus..tagad aptiekas???Visu šajā valstī vajag likvidēt ,lai cilvēkiem grūtāk paliek dzīvot.Uz ko tas iet??????

  5
  4
 2. paskaties uz aptieku peļņu, par kādu nesamērīgu uzcenojumu tiek tirgotas zāles, salīdzini cenas internetaptiekā, Euroaptiekā ar Bauskas un Iecavas aptieku cenām! uzliek atlaides kaut kādām pārtikas ,,piedevām,, kuras nevienam nevajag

  8
  1
 3. “Jānis pirks savos laukos zāles par dubulto cenu un dzīvos vesels”. Aptiekās tiešām nenormālas cenas un aptieku pārāk daudz, uz katra stūra.

  5
  1
 4. Pēterīt,man no laukiem braukt uz lielpilsētu padārgi sanāk.Es tak saku laukos drīz viss tukšs paliks,mūsu kungi tikai par savām ērtībām,kabatām domā.Bet tas lauķis var tur sapūt tajos laukos.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.