Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Lietuvā atklāj otro jaunuzbūvēto militāro pilsētiņu

Lietuvā, Viļņas rajona Rokantišķos, pirmdien oficiāli atklāta otrā no trim jaunajām militārajām pilsētiņām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trīs gadu laikā publiskajā un privātajā partnerībā uzbūvētā militārā pilsētiņa būs Kunigaiša Vaidota mehanizēto strēlnieku bataljona bāze.

Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks sacīja, ka jaunā kaujas bataljona bāze stiprinās Viļņas aizsardzību, jo līdz šim Lietuvas galvaspilsētā bija tikai militārās vadības vienības.

“Kaujas bataljons tagad bāzējas tieši šeit, un mūsu spējas ar visiem spēkiem krīzes situācijās aizstāvēt galvaspilsētu ir būtiski mainījušās uz labo pusi,” atklājot jauno militāro pilsētiņu, sacīja ministrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Lietuvas armijas komandieris ģenerālis Valdemārs Rupšis uzsvēra Rokantišķu bāzes nozīmi, jo pirmo reizi manevru vienība ir izvietota tik tuvu galvaspilsētai.

“Tas atbilst mūsu vispārējām idejām, kas izklāstītas mūsu aizsardzības plānos,” viņš teica.

Foto: J. Elisko lrytas.lt

Rokantišķu bāzē ir administratīvās un īpaša pielietojuma ēkas, piemēram, kazarmas, ēdnīca, štābs, medicīnas centrs, kapela, sporta infrastruktūra un laukumi, kā arī tehniskās ēkas un cita nepieciešamā infrastruktūra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka Lietuvas rietumos, Šilales rajona Pajūrē, pagājušajā nedēļā tika atklāta jaunuzbūvēta militārā pilsētiņa, kurā bāzēts brigādes ģenerāļa Motiejus Pečuļoņa Artilērijas bataljons.

Pavasarī plānota trešās jaunās militārās pilsētiņas, kas atrodas Šauļos, nodošana Lietuvas Bruņotajiem spēkiem.

Visas trīs militārās pilsētiņas domātas bataljona izmēra vienībai. Tas ir Lietuvā lielākais militārās infrastruktūras projekts, pēc kura pabeigšanas vieta būs līdz 2500 militārpersonām un aizsardzības sistēmas civilajiem darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizsardzības ministrijas stratēģiskais projekts paredz uzbūvēt trīs militārās pilsētiņas, lai stiprinātu Lietuvas kaujas spējas, nodrošinātu fizisko infrastruktūru Lietuvas Bruņoto spēku kaujas spēju pastāvīgai izvietošanai un valsts aizsardzības un savaldīšanas stiprināšanai.

Trīs militāro pilsētiņu būvniecība Lietuvā izmaksājusi 231 miljonu eiro. Lietuva būvniecību atmaksās 12 gadu laikā, gadā maksājot vidēji sešus miljonus eiro par katru militāro pilsētiņu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.