Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

LLU sākas Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vērtēšana

Februārī Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) sākusies Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu recenzēšana, kurā iesaistīti 27 universitātes mācībspēki un zinātnieki, aģentūru LETA informē LLU pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto:svs.edu.lv

Zemgales reģiona konkurss norisinās, lai noteiktu labākos zinātniski pētnieciskos darbus reģionā un izvirzītu tos valsts konkursam. Turklāt atsevišķu sekciju labākajiem skolēniem būs unikāla iespēja iestāties LLU studiju programmās ārpus konkursa.

Šogad no Zemgales reģiona skolām izvirzīts 71 zinātniski pētnieciskais darbs sešās dažādās zinātņu nozaru grupās. Visvairāk darbu ir sociālajās zinātnēs un dabaszinātnēs, kur reģiona konkursam katrā nozarē izvirzīti pa 22 darbiem. Plaši pārstāvētas arī Humanitāro un mākslas zinātņu un Inženierzinātņu nozares, kurās katrā iesniegti pa desmit darbiem. Savukārt medicīnas un veselības zinātnēs iesniegti četri skolēnu darbi, bet Lauksaimniecības, meža un veterināro zinātņu nozarē tiks vērtēti trīs zinātniski pētnieciskie darbi.

Lai gan šogad reģiona konkursā iesniegti mazāk skolēnu darbu nekā pērn, pētījumu tematiskie virzieni ir ļoti daudzveidīgi. Vairāki skolēni ir ķērušies pie gaisa kvalitātes pētījumiem savās skolās, kas šobrīd ir īpaši svarīgi Covid-19 izplatības ierobežošanas kontekstā. Viens no pētījumiem veltīts seju masku lietošanas ietekmes izpētei uz cilvēka balss uztveramību, kas kļuvis aktuāli šajā mācību gadā. Tāpat īstenoti pētījumi, kas saistīti ar veselīgu dzīvesveidu, klimata pārmaiņu ietekmes mazināšanu, videi draudzīgāku auto izpēti un atkritumu šķirošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paralēli LLU mācībspēki iesaistīti arī Vidzemes reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vērtēšanā, kur kopīgi ar kolēģiem no Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes un Daugavpils Universitātes iepazīsies ar 30 konkursam iesniegtajiem darbiem.

Pēc recenziju saņemšanas 25.februāra vakarā skolēni gatavosies savu darbu aizstāvēšanai Zemgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē, kas notiks 4.martā tiešsaistē. Tajā noskaidros skolēnus, kuru darbi tiks izvirzīti Latvijas skolēnu 46. zinātniskās pētniecības darbu konferencei un kuriem būs unikāla iespēja iestāties LLU studiju programmās ārpus konkursa. Ik gadu šāda iespēja tiek piedāvāta aptuveni 40 skolēniem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.