Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

LVC: 2023. gada sezonā darbi veikti gandrīz 600 kilometros valsts ceļu

VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) 2023.gada sezonā veicis darbus gandrīz 600 kilometros valsts ceļu, tostarp uz 18 tiltiem, kā arī vairākos satiksmes mezglos veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas, uzlabojot satiksmes drošību, aģentūrai LETA sacīja LVC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš papildināja, ka 2023.gada būvniecības sezonu var raksturot ar lielāku stabilitāti, nekā iepriekšējos divos gados.

“No būvdarbu organizācijas viedokļa darbi bija vienmērīgi saplānoti sezonas garumā pateicoties savlaicīgi veiktajiem iepirkumiem. Izejvielu piegādes ir nostabilizējušās, tādēļ uzņēmējiem vieglāk prognozēt gan to saņemšanas termiņus, gan kvalitāti,” sacīja Lazdovskis.

Vienlaikus viņš norādīja, ka šajā būvniecības sezonā nebija novērojamas būvizmaksu izmaiņas, tās saglabājās 2022.gada līmenī, kad būvizmaksas palielinājās par apmēram 30% salīdzinājumā ar 2021.gadu, papildinot, ka šogad LVC būvdarbu iepirkumos arī bija ievērojama konkurence.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai uzlabotu būvdarbu kvalitāti, un, ņemot vērā iepriekšējo 2-3 gadu pieredzi, tika paaugstinātas ceļu specifikāciju prasības ceļu seguma virskārtās pielietojamam bitumenam, kā rezultātā šogad retāk konstatētas neatbilstības asfaltbetona segumos,” norādīja Lazdovskis.

Tāpat viņš piebilda, ka minerālmateriālu kvalitāte joprojām mēdz būt neatbilstoša, tādēļ ir palielinātas sankcijas par ceļa pamatu būvniecībā izmantotā materiāla neatbilstībām.

Lazdovskis arī minēja, ka sezonas lielākais izaicinājums bija publiskās un privātās partnerības (PPP) projekta Ķekavas apvedceļa būvniecības stadijas pabeigšana un ceļa atvēršana satiksmei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“2023.gadā arī notika pāreja uz valsts ceļu ikdienas uzturēšanu brīvā tirgus apstākļos un atklātā konkursa rezultātā,” atzīmēja Lazdovskis.

Tāpat viņš skaidroja, ka lielāks finansējums šogad bija pieejams valsts vietējo autoceļu būvniecībai, tādējādi ievērojami vairāk veikta būvniecība uz valsts vietējiem autoceļiem, kuri nodrošina apdzīvotu vietu, kurās atrodas pagastu pārvaldes, savienošanu ar novadu centriem.

“Kopumā būvdarbu apjoms valsts ceļu tīklā bija iepriekšējā gada līmenī,” norādīja LVC vadītājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka 2022.gadā LVC apgrozījums bija 19,241 miljons eiro, kas ir par 0,1% mazāk nekā 2021.gadā, bet kompānijas peļņa saruka par 40,1% – līdz 182 934 eiro.

LVC izveidota 2004.gada nogalē un pieder valstij. Uzņēmums pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām. LVC pārvalda vairāk nekā 20 000 kilometru valsts autoceļu.

Ilustratīvs publicitātes attēls: LVC arhīvs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Varbūt vispirms ceļus vajadzēja savest kārtībā, tikai tad paaugstināt biļešu cenas autobusos??!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.