Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Mākslīgā intelekta nozari satricina Ķīnas uzņēmuma radīta sarunbota nonākšana tirgū

Mākslīgā intelekta nozari un Volstrītu pirmdien satricinājis sarunbotam “ChatGPT” līdzīga Ķīnas uzņēmuma radīta modeļa nonākšana tirgū, ASV prezidentam Donaldam Trampam uzsverot, ka tas ir modinātāja zvans Silīcija ielejai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā tirgū nonākušais Ķīnas mākslīgā intelekta tehnoloģiju uzņēmuma “DeepSeek” radītais sarunbots “R1” sākotnēji izpelnījās visai niecīgu uzmanību, jo tā izlaišanu aizēnoja Trampa inaugurācija tajā pašā dienā.

Taču pagājušās nedēļas nogalē “R1” kļuva par visvairāk lejupielādētāko bezmaksas lietotni ASV uzņēmuma “Apple” lietotņu veikalā Savienotajās Valstīs, apsteidzot “OpenAI” izlaisto sarunbotu “ChatGPT”.

Tomēr tehnoloģiju nozari patiesi satraucis “DeepSeek” apgalvojums, ka tas savu jaunāko modeli “R1” izstrādājis krietni lētāk salīdzinājumā ar apjomīgajām izmaksām, ko būtiski lielāki uzņēmumi investē mākslīgā intelekta tehnoloģiju attīstīšanā, galvenokārt pērkot dārgas “Nvidia” mikroshēmas un programmatūras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis apgalvojums ir nozīmīgs, ņemot vērā mākslīgā intelekta popularitātes bumu, ko kopš 2022.gada beigām izraisījusi “ChatGPT” izlaišana un pateicoties kurai ASV mikroshēmu ražotājs “Nvidia” kļuvis par vienu no pasaulē vērtīgākajiem uzņēmumiem.

Šīs ziņas satricinājušas ASV tehnoloģiju nozari, pievēršot uzmanību būtiskai problēmai – vai tehnoloģiju milžiem būtu jāturpina investēt simtiem miljardu dolāru mākslīgā intelekta tehnoloģijās, ja Ķīnas uzņēmums spēj krietni lētāk radīt līdzīgu modeli, skaidro analītiķi.

Tramps pirmdien jau steigšus reaģēja, sakot, ka “DeepSeek” sarunbota izlaišanai “vajadzētu būt kā modinātāja zvanam mūsu nozarēm, ka mums jākoncentrējas uz to, lai mēs uzvarētu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī “OpenAI” izpilddirektos Sems Altmens ierakstā platformā “X” nodēvējis “R1” par “iespaidīgu modeli, jo sevišķi ņemot vērā to, ko viņi spēja sasniegt par šādu cenu.”

“DeepSeek” apgalvo, ka šī sarunbota modeļa izstrādē iztērējis vien 5,6 miljonus dolāru, kas ir niecīga summa salīdzinājumā ar miljardiem dolāru, ko ASV tehnoloģiju lieluzņēmumi investējuši mākslīgā intelekta tehnoloģijās.

Reaģējot uz šīm ziņām, “Nvidia” akcijas cena pirmdien nokritās par gandrīz 17%, uzņēmuma tirgus vērtībai zaudējot gandrīz 600 miljardus dolāru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Ekrānuzņēmums no video

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Nu, pastulbs vēl tas Ķīnas Deepseek pat salīdzinot ar Brave Leo. Šodien paņirgājos kamēr šis apklusa un aizgāja autā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.